Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /RADOM/.Nowoczesna wciąż chce referendum

Wiadomości z Radomia

.Nowoczesna wciąż chce referendum

18 marzec 2017 / Tekst

.Nowoczesna zorganizowała w Radomiu debatę o reformie edukacji. Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka partii Ryszarda Petru przekonywała, że zmiany w oświacie są chaosem, a opozycja wciąż zbiera podpisy o referendum.

- To, co obserwujemy w ostatnich miesiącach, to, co będzie szykowane naszym dzieciom, to nie mogę tego nazwać reformą, z szacunku dla wszystkich innych poprzednich twórców prawdziwych reform edukacji.To jest tak naprawdę chaos. Ministerstwo Edukacji zamienia się w Ministerstwo Chaosu – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz w czasie spotkania.

Posłanka .Nowoczesnej przekonywała, że reforma edukacji będzie szkodliwa dla uczniów i nie jest odpowiednio przygotowana. - Właściwie nikt nie zna odpowiedzi na pytanie: po co, kiedy, na jakich zasadach ta „deforma” będzie wprowadzana. Tej odpowiedzi nie znają rodzice, nie znają dzieci, nie znają nauczyciele. Mamy wrażenie, że nasze polskie dzieci PiS chce posadzić w oślej ławce, przygotować do życia w świecie, który nie istnieje. Programy nauczania, które będą uczyły o traumach, porażkach, które będą wykorzystywane w partyjnym interesie, a nie będą uczyły tego wszystkiego, co napełnia nas dumą, czy pcha do szukania dobrych rozwiązań, w dobrze przygotowanych pracowniach informatycznych, czy biologiczno-chemicznych – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca .Nowoczesnej w Radomiu mówiła o potrzebie organizowania debat o edukacji.

Kamila Gasiuk-Pihowicz przekonywała, że reforma edukacji jest zbyt kosztowna. – Polska szkoła nie śpi na pieniądzach. Tych pieniędzy brakuje na wiele rzeczy – mówiła

Politycy .Nowoczesnej zapytani, czy nie jest za późno na takie debaty, bo decyzja o wprowadzeniu reformy została już podjęta, a w większości miast zatwierdzona jest już nowa siatka szkół, odpowiedzieli, że na takie rozmowy nigdy nie jest za późno. – Zdecydowanie nie jest za późno. To, co robi wrażenie na tym rządzie, to jest opór społeczny i jasno pokazany, zdecydowany głos społeczeństwa, który mówi „nie” zmianom, które są szkodliwe – tłumaczyła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA