Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Nowocześnie i bezpiecznie - hybrydowa sala otwarta

Wiadomości z Radomia

Nowocześnie i bezpiecznie - hybrydowa sala otwarta

13 lipiec 2018 / Tekst

Szpital na radomskim Józefowie ma hybrydową salę operacyjną. W piątek, 13 lipca odbyło się przecięcie wstęgi i poświęcenie sali.

Nowocześnie i bezpiecznie - hybrydowa sala otwarta
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Sala została wyposażona m.in w cyfrowy angiograf do badań serca i naczyń, stół angiograficzny z pływającym blatem, aparat do kontrapulsacji wenątrzaortalnej, aparaturę do hemofiltracji i krążenia pozaustrojowego, respirator, aparat do znieczulania, defibrylator, kolumnę anestezjologiczną i chirurgiczną, aparat ultrasonograficzny oraz lampę operacyjną. Zmodernizowana została również istniejąca pracownia RTG w ten sposób, by była dostosowana do potrzeb hybrydowej sali operacyjnej.

Uruchomienie sali pozwoli na wykonywanie badań w obrębie całego ciała. - To bardzo ważny dzień z punktu widzenia radomskiej służby zdrowia. - podkreśla Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik:

Dzięki sali szpital może wykonywać nowoczesne zabiegi na najwyższym poziomie. - Otwarcie sali oznacza ogromny postęp w leczeniu chorób związanych z patologią naczyń. - wyjaśnia dr Krzysztof Nadgrodkiewicz - ordynator neurologii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym:

Koszt stworzenia i wyposażenia sali wyniósł ponad 6,6 mln zł, z czego ministerstwo zdrowia przekazało na ten cel prawie 4,2 mln zł, samorząd województwa mazowieckiego – ok. 2,4 mln zł, a szpital z własnych środków zainwestował 56 tys. zł. Jak podkreśla Tomasz Skura - prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, gdyby nie duża pomoc samorządu oraz ministerstwa inwestycja nie byłaby możliwa do wykonania. Teraz możliwości szpitala zwiększają się:

Otwarte zostały również zmodernizowane pomieszczenia szpitalne w budynku D - na oddziałach: onkologii ogólnej, rehabilitacji, wewnętrznym I i II, neurologii oraz ginekologiczno-położniczym, a także nowe pomieszczenie pracowni elektrofizjologii - sali do zabiegów ablacji. Obie te inwestycje również zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. - Oddziały te wymagały remontu chociażby ze względu na zalecenia sanepidu, ale nie tylko. - podkreśla Bożenna Pacholczak - dyrektor ds. ekonomicznych szpitala na Józefowie:

Chociaż wiele inwestycji już zostało zakończonych, szpital ma kolejne plany. Wśród nich remont kolejnych bloków szpitalnych, utworzenie pracowni leku cytostatycznego, oddziału rehabilitacji dziecięcej w budynku starego sanepidu czy zakup specjalistycznego sprzętu. - wymienia prezes Tomasz Skura i dodaje: - Niektóre z tych inwestycji są już w trakcie realizacji:

- To wszystko dzieje się w dwudziestolecie funkcjonowania województwa i przejęcia tego szpitala. Samorząd województwa mazowieckiego wziął na siebie ciężar dokończenia tego szpitala, który był budowany prawie 25 lat. Patrząc z perspektywy ostatniego dwudziestolecia, myślę, że mamy do czynienia z jedną z najnowocześniejszych jednostek w województwie. - mówi marszałek Adam Struzik:

 W uroczystym otwarciu sali udział wzięli przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa, pracownicy szpitala, lekarze i przyjaciele placówki. Nie zabrakło również podziękowań i wyróżnień.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4