Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /RADOM/Nowoczesny system zarządzania oświatą

Wiadomości z Radomia

Nowoczesny system zarządzania oświatą

15 październik 2013 / Tekst

Zmieni się system zarządzania oświatą w Radomiu.

Urząd Miejski w Radomiu przygotowuje się do wprowadzenia poważnych zmian w zarządzaniu radomskimi placówkami oświatowymi. Od następnego roku szkolnego wszystkie mają być objęte jednolitym oprogramowaniem, do którego dostęp będą  miały wydziały Urzędu Miejskiego odpowiedzialne za nadzór i koordynację pracy szkół, tzn. Wydział Edukacji i  Wydział Budżetu.

To poważne zadanie, zwłaszcza jeśli pamiętać, że wydatki na oświatę pochłaniają ponad 40 procent rocznego budżetu miasta, czyli wszystkich wydatków miejskich. Oprogramowanie pozwoli np. na optymalizację zużycia energii elektrycznej i racjonalizację wydatków. Dzięki wdrożeniu systemu można będzie, na przykład, zmniejszyć wydatki na zakupy bieżące dokonywane przez poszczególne jednostki, bo „rozproszone” dotąd zamówienia można będzie zebrać w jedno, co pozwoli na osiągnięcie niższej ceny.

Dzięki systemowi normą staną się także tak powszechnie już oczekiwane możliwości, jak m.in. elektroniczny nabór do przedszkoli i szkół czy dostęp do elektronicznego dziennika lekcyjnego.

Przed Wydziałem Teleinformatycznym Urzędu Miejskiego stoi w związku z tym nie lada zadanie. System wymaga nie tylko sprzętu komputerowego, ale także, a właściwie przede wszystkim - odpowiedniego oprogramowania. Aktualnie wydział jest na etapie przygotowania do ogłoszenia przetargu na dostawę takiego oprogramowania, które będzie spełniało oczekiwania związane z jego funkcjonowaniem. Niezbędne w tym celu jest opracowanie bardzo szczegółowej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. – Ze względu na złożoność tego problemu, zdecydowaliśmy się w tej sytuacji na skorzystanie z tzw. dialogu technicznego – wyjaśnia Sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, któremu podlega Biuro Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim. - Polega to najogólniej rzecz biorąc na tym, że do współpracy przy tworzeniu specyfikacji zapraszamy specjalistów, w tym przypadku programistów, których wiedza i doświadczenie pozwalają na jej najbardziej optymalne opracowanie. Procedurę tę zastosowaliśmy w naszym urzędzie po raz pierwszy, mamy nadzieję, że się to rozwiązanie sprawdzi – dodaje Rafał Czajkowski.

Na wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania oświatą miasto zdobyło dofinansowanie unijne. Wartość całkowita projektu wynosi 5 842 500 zł. Środki unijne  stanowią 85% tej kwoty, czyli prawie 5 mln zł. Na realizację tego projektu budżet miasta wyłoży więc mniej niż 1 mln zł. (za: Ryszarda Kitowska z kancelarii prezydenta Radomia)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4