Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 17 stycznia - św. Antoni, opat
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/O bezdomnych i dla bezdomnych w Radomiu

Wiadomości z Radomia

O bezdomnych i dla bezdomnych w Radomiu

27 maj 2018 / Tekst

Ludzie Bezdomni – jak pomóc osobom w kryzysie? Wiele odpowiedzi na to jedno pytanie poznać będzie można podczas pierwszego spotkania interdyscyplinarnego w Radomiu, które odbędzie się właśnie pod takim hasłem.

O bezdomnych i dla bezdomnych w Radomiu
fot. pixabay.com (Leroy_Skalstad)

Celem spotkania będzie przybliżenie uczestnikom problemów, z jakimi borykają się osoby bezdomne oraz sposobów ich rozwiązywania. Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny. O pomocy, na jaką mogą liczyć bezdomni opowiedzą m.in. przedstawiciele Straży Miejskiej i Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej, wolontariusze, którzy na własną rękę oraz działają w grupie Przyjaciele Bezdomnych. Wśród prelegentów znajdzie się również Artur Zalewski z Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

- Nie każdy jest gotowy na spotkanie z osobami bezdomnymi, natomiast - chciał nie chciał - spotykamy się z takimi ludźmi na osiedlach, na ulicach naszego miasta. Chcemy pomóc ludziom zrozumieć, jak trzeba się zachować, gdy widzimy osobę bezdomną, jak się nie dać wykorzystać takim osobom oraz jak im mądrze pomagać. - wyjaśnia ks. Daniel Glibowski - koordynator grupy Przyjaciele Bezdomnych.

Spotkanie ma przede wszystkim pokazać czego potrzebują osoby bezdomne, na jakim poziomie jest obecnie pomoc ludziom bezdomnym w Radomiu, a także podsunięcia nowych pomysłów i rozwiązań. Jest to również zaproszenie i zachęta dla osób, które chciałyby jako wolontariusze wspierać bezdomnych - czy to poprzez spotkania, rozmowę, poświęcenie wolnej chwili, czy przez modlitwę w intencji wybranej osobom bezdomnej chciałyby pomóc:

Na ulicach Radomia spotkać można około stu osób bezdomnych. Jak podkreśla ks. Glibowski jedną z ich największych potrzeb jest budowa zdrowej relacji. Kiedy człowiek bezdomny spotka przyjaciela, który zmotywuje go do zmiany, szansa na wyjście z bezdomności wzrasta:

Spotkanie już w poniedziałek, 28 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Początek o godz. 10.30. Wstęp wolny.

Do udziału w spotkaniu zachęca ks. Daniel Glibowski. Ks. Daniel w rozmowie z Weroniką Chochoł nie tylko przybliża szczegóły wydarzenia, ale także opowiada o spotkaniach z osobami bezdomnymi i pyta, czy Jezus przytuliłby się do bezdomnego:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4