Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /RADOM/O Radomiu wiedzą najwięcej

Wiadomości z Radomia

O Radomiu wiedzą najwięcej

03 marzec 2019 / Tekst

Reprezentacja Radomskiego Klubu Turystyki Rowerowej zwyciężyła w VI Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu. Nagroda w postaci drukarek i niezbędnego sprzętu trafi do Polskiego Gimnazjum im. św. Stanisław Kostki w Pobrzeziu w rejonie wileńskim.

O Radomiu wiedzą najwięcej
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Do rywalizacji stanęły 24 drużyny związane z Radomiem. Byli politycy, społecznicy, pracownicy miejskich instytucji, dziennikarze i radomianie, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Test składał się z czterech rund, każda o coraz wyższym poziomie trudności. Jednak zasady w każdej z rund były takie same: 15 pytań i 15 sekund na odpowiedź. Autorami pytań byli pracownicy Resursy Obywatelskiej, którzy tradycyjnie wykazali się pomysłowością w układaniu testu. Zagadnienia konkursowe dotyczyły miejsc, ulic czy zabytków Radomia, uczestnicy musieli popisać się również znajomością postaci związanych z Radomiem oraz zagadnieniami z wielu dziedzin - od kultury i sportu, przez komunikację miejską aż po... statystyki związane z cmentarzem na radomskim Firleju. 

Z pytaniami najlepiej poradzili sobie członkowie Klubu Turystyki Rowerowej PTTK "Orkan" Radom im. Czesława Gosa w składzie: Kazimierz Strączewski, Iwona Petz i Magdalena Nowak. Klub w imprezie udział brał już po raz trzeci, w poprzednich edycjach plasował się kolejno na czwartym i drugim miejscu. - Liczyliśmy na pierwszą trójkę, ale pierwszego miejsca się nie spodziewaliśmy - mówi Kazimierz Strączewski: 

Nagroda ufundowana przez Galerię Słoneczną zawieziona zostanie do Polskiego Gimnazjum im. św. Stanisław Kostki w Pobrzeziu w rejonie wileńskim. Są to drukarki i niezbędny sprzęt, o które prosiły władze szkoły. W związku z tym, że patronem Litwy - podobnie jak Radomia - jest św. Kazimierz, współpraca i wymiar charytatywny Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu stały się tradycją.  Dotychczas w ramach wydarzenia do placówek w Zujunach, Pakienie i Wilnie trafił sprzęt komputerowy, natomiast do Miednik Królewskich – żaluzje okienne. 

Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna portalu "Radom.Retrospekcja", trzecie miejsce natomiast należy do drużyny Prezydenta Radomia. 

W VI Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu organizowanym w ramach Kazików 2019 udział wzięli: Bractwo Rowerowe, Cech Piekarzy w Radomiu, Centrum Aktywności Seniorów, Drużyna Prezydenta Radomia, Duszpasterstwo Akademickie, Fundacja "Dom Wschodni", "Gazeta Wyborcza" Radom, Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu, Kukiz'15, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, Muzeum Jacka Malczewskiego, Parafia prawosławna św. Mikołaja w Radomiu, Polskie Stronnictwo Ludowe Radom, Oddział PTTK Łucznik Radom, PTTK Oddział Miejski Radom, Pub "Nasza Szkapa", Radom.Retrospekcja, Radomianie Razem, Radomski Klub Turystyki Rowerowej, Samozwańcza Grupa Miłośników Resursy, Sprężyści, Stowarzyszenie "Droga Mleczna" i Wiosna Radom.

W przerwach na liczenie głosów występowali członkowie grup artystycznych działających przy radomskiej Resursie.  

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4