Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/O unijnym wsparciu na Mazowszu

Wiadomości z Radomia

O unijnym wsparciu na Mazowszu

28 sierpień 2014 / Tekst

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie realizowana jest inicjatywa Industrialne Mazowsze. W jej skład już wkrótce wejdzie nowa ekspozycja maszyn włókienniczych.

Całkowita wartość projektu to prawie 600 tys. zł., unijne dofinansowanie stanowi aż 83% wartości projektu. Realizowana w Żyrardowie inicjatywa Industrialne Mazowsze zakłada realizację kilku powiązanych działań, które mają przyczynić się do powstania kompleksowej, całorocznej oferty turystycznej - mówi Jacek Grzonkowski naczelnik wydziału Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta w Żyrardowie.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Z kolei „Jak środki unijne wykorzystuje Powiat Sochaczewski?” - można było się dowiedzieć podczas spotkania, pod tym samym hasłem, które odbyło się w tym tygodniu w Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie. Kończy się kolejny etap dofinansowania unijnego.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Do wykorzystania były pieniądze zarówno na tzw. projekty twarde, czyli inwestycje widoczne gołym okiem, jak i na „projekty miękkie” – rozwijające mieszkańców tej części Mazowsza.

Do mieszkańców powiatu sochaczewskiego trafiło z UE ok. 130 mln zł, z czego z samego RPOW WM – 102,5 mln zł (28 inwestycji) i z PROW – ok. 27 mln zł (71 inwestycji).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4