Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/Obradowała Rada Miejska w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Obradowała Rada Miejska w Radomiu

27 sierpień 2018 / Tekst

Radomscy radni przegłosowali stanowisko, w którym wzywają prezydenta do obnizki cen wody o 1 zł za metr sześcienny. Teraz dokument zostanie przesłany do Radosława Witkowskiego, który zdecyduje co z nim zrobić.

Po burzliwej dyskusji radni, większością głosów PiS przyjęli stanowisko w sprawie obniżenia cen i stawek opłat za usługi w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. - Proponujemy obniżkę o 1 zł. Warszawa pokazała, że cenę wody można obniżyć - powiedział szef klubu PiS Marek Szary:

Radny Wiesław Wędzonka z PO mówił, że dyskusja w tej sprawie jest polityczna:

Leszek Trzeciak, prezes Wodociągów Miejskich wyjaśnił, proponowana obniżka o złotówkę oznacza 10 mln zł mniej dla spółki. Środki te są przeznaczane na spłatę kredytów wziętych na potrzeby inwestycji prowadzonych w mieście. Ostatecznie 13 radnych było przyjęciem stanowiska, 10 przeciw a 1 wstrzymał się od głosu.

W trakcie obrad radni uchwalili nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Radomia. Chodzi o wydzielenie osobnej frakcji, jaką teraz będzie papier. Grażyna Krugły, dyrektor wydziału ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Radomiu:

W trakcie dyskusji radni przyjęli także program naprawczy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik:

Jerzy Zawodnik przedstawił główne punkty programu naprawczego:

Zadłużenie długoterminowe wynosi około ponad 60 mln złotych.

W czasie obrad radni mieli również okazję wysłuchać wiceprezydenta Karola Semika na temat rozpoczynającego się nowego roku szkolnego:

W trakcie sesji wiceprezydent Konrad Frysztak przedstawił informację z realizacji Radomskiego Programu Drogowego, przebudowy drogi krajowej nr 9 i 12 w Radomiu oraz budowy Trasy N-S. - Na tej ostatniej trasie, na całym pierwszym odcinku wykonano kanał burzowy. Trwają też rozbiórki. Z kolei na Wojska Polskiego prace ruszą teraz - mówił Konrad Frysztak:

Konrad Frysztak zapewnił także do końca roku miasto wyda na ten cel ponad 30 mln złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4