Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 lutego - katedry świętego Piotra, Apostoła
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/Oddziały pediatryczne przepełnione

Wiadomości z Radomia

Oddziały pediatryczne przepełnione

07 luty 2019 / Tekst

Dzieci, które potrzebują pomocy doraźnej korzystają z SOR-u, te które muszą zostać w szpitalu - trafiają do szpitali powiatowych. Oddziały pediatryczne w szpitalach w Radomiu są przepełnione. 

Oddziały pediatryczne przepełnione
fot. pixabay.com (Semevent)

Okres jesienno-zimowy jest najtrudniejszym czasem, zwłaszcza jeśli chodzi o infekcje układu oddechowego i biegunki. Dominują infekcje u niemowląt i dzieci do lat dwóch, które leczą się długo. To sprawia, że oddziały przepełniają się. W tym roku dzieci zmagają się z chorobami z zakresu dolnych dróg oddechowych: zapaleniem oskrzeli, ciężko przebiegającym i przedłużającym się zapaleniem oskrzelików i zapaleniem płuc. 

Oddział pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym ma 28 łóżek. Teraz jest ich o wiele więcej. - Prawie codziennie liczba pacjentów jest większa niż nominalna liczba naszych łóżek. Dostawiamy łóżka w salach - pacjent na korytarzu jest widocznym objawem kompletnej niewydolności służby zdrowia - mówi Paweł Strus - kierownik oddziału pediatrycznego szpitala na radomskim Józefowie: 

Jak podkreśla kierownik pediatrii ina Józefowie sytuacja powtarza się co roku i co roku udaje się przejść przez ten trudny okres. Przyczyną zwiększonej liczby zachorowań jest przede wszystkim zmienna pogoda i temperatura, ale również niski wskaźnik wyszczepialności wśród dzieci - wyjaśnia Paweł Strus: 

Z podobną sytuacją zmaga się również miejski szpital przy ul. Tochtermana. Kilka dni temu obłożenie na odcinku dla dzieci małych wynosiło 110 procent. W czwartek, 7 lutego przed południem na oddziale pediatrycznym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przebywało 24 małych pacjentów, oddział na wyposażeniu ma 28 łóżek. - Sytuacja jest bardzo dynamiczna, pacjentów w ciągu dnia przybywa. Początek roku to taki czas, kiedy infekcji jest więcej - zauważa Elżbieta Cieślak - rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu: 

O rozsądne odwiedzanie pacjentów apeluje Elżbieta Cieślak. - Absolutnie chorych nie powinny odwiedzać osoby zakatarzone, z kaszlem - to ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, już osłabionych chorobą: 

W Polsce sezon grypowy trwa od września do kwietnia. Szczyt zachorowań najczęściej przypada na okres od października do listopada, kolejny od stycznia do marca.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4