Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /RADOM/Oddziały pediatryczne przepełnione

Wiadomości z Radomia

Oddziały pediatryczne przepełnione

07 luty 2019 / Tekst

Dzieci, które potrzebują pomocy doraźnej korzystają z SOR-u, te które muszą zostać w szpitalu - trafiają do szpitali powiatowych. Oddziały pediatryczne w szpitalach w Radomiu są przepełnione. 

Oddziały pediatryczne przepełnione
fot. pixabay.com (Semevent)

Okres jesienno-zimowy jest najtrudniejszym czasem, zwłaszcza jeśli chodzi o infekcje układu oddechowego i biegunki. Dominują infekcje u niemowląt i dzieci do lat dwóch, które leczą się długo. To sprawia, że oddziały przepełniają się. W tym roku dzieci zmagają się z chorobami z zakresu dolnych dróg oddechowych: zapaleniem oskrzeli, ciężko przebiegającym i przedłużającym się zapaleniem oskrzelików i zapaleniem płuc. 

Oddział pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym ma 28 łóżek. Teraz jest ich o wiele więcej. - Prawie codziennie liczba pacjentów jest większa niż nominalna liczba naszych łóżek. Dostawiamy łóżka w salach - pacjent na korytarzu jest widocznym objawem kompletnej niewydolności służby zdrowia - mówi Paweł Strus - kierownik oddziału pediatrycznego szpitala na radomskim Józefowie: 

Jak podkreśla kierownik pediatrii ina Józefowie sytuacja powtarza się co roku i co roku udaje się przejść przez ten trudny okres. Przyczyną zwiększonej liczby zachorowań jest przede wszystkim zmienna pogoda i temperatura, ale również niski wskaźnik wyszczepialności wśród dzieci - wyjaśnia Paweł Strus: 

Z podobną sytuacją zmaga się również miejski szpital przy ul. Tochtermana. Kilka dni temu obłożenie na odcinku dla dzieci małych wynosiło 110 procent. W czwartek, 7 lutego przed południem na oddziale pediatrycznym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przebywało 24 małych pacjentów, oddział na wyposażeniu ma 28 łóżek. - Sytuacja jest bardzo dynamiczna, pacjentów w ciągu dnia przybywa. Początek roku to taki czas, kiedy infekcji jest więcej - zauważa Elżbieta Cieślak - rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu: 

O rozsądne odwiedzanie pacjentów apeluje Elżbieta Cieślak. - Absolutnie chorych nie powinny odwiedzać osoby zakatarzone, z kaszlem - to ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, już osłabionych chorobą: 

W Polsce sezon grypowy trwa od września do kwietnia. Szczyt zachorowań najczęściej przypada na okres od października do listopada, kolejny od stycznia do marca.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4