Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Operacja Chiny

Wiadomości z Radomia

Operacja Chiny

09 październik 2018 / Tekst

Formacja Latynoamerykańska CMG Radom chce pojechać na Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych WDSF do Chin. Mistrzowie Polski proszą o wsparcie finansowe tej dużej operacji logistycznej.

Operacja Chiny
fot. Radio Plus Radom

Do udziału w mistrzostwach świata w w Shenzhen w Chinach uprawnia właśnie zdobyty we wrześniu tytuł mistrzowski w Polsce. - To ogromny zaszczyt, bo możemy reprezentować kraj jak i nasze miasto. Bardzo zależy nam na tym, żeby jak najlepiej wypaść, ale niestety jest to wyjazd, który wiąże się z ogromnymi kosztami. Chcielibyśmy poprosić państwa o wsparcie finansowe, bo bez państwa pomocy ten wyjazd nie dojdzie do skutku - powiedziała tancerka Wiktoria Goździewska

Wkrótce ruszy zbiórka publiczna. Na facebooku uruchomiona została specjalna strona Zamiast ulotki drukować hurtowo, niech Radom tancerze rozsławią światowo.. Tu będą pojawiać się szczegóły akcji. Hasło nie jest przypadkowe. Mówiła o tym reprezentantka rodziców tancerzy - Katarzyna Sławińska. Wyjazd i pobyt w Chinach to bardzo duży koszt. - Koszty przelotu wahają się w granicach 3 tys. zł od tancerza. Nasza grupa liczy 18 tancerzy i 3 trenerów. Całkowita kwota sięga 80 - 90 tys. zł - poinformowała Katarzyna Sławińska.

W akcję zaangażował się radny Wiesław Wędzonka.

- Tancerze CMG Radom są akurat w takim momencie swojej kariery, że nawiązują do najlepszych zespołów tanecznych. Z roku na rok staramy się być coraz bliżej miejsc medalowych podczas mistrzostw świata. Jako trener czuję, że w tej chwili jest taki moment i są to dla nas wyjątkowo ważne zawody. Ta grupa młodzieży jest w takim wieku, który daje jej szansę powalczyć z zespołami, które są z reguły troszeczkę starsze - pochwalił swoich podopiecznych trener Cezary Gruszka.

Zespół stara się także o wsparcie radomskiego samorządu.

Zespół CMG Radom od chwili pojawienia się, czyli od 2010 r., sześciokrotnie był Mistrzem Polski Polskiej Federacji Tanecznej, jak i Federacji Tańca Sportowego. CMG Radom to zwycięzcy Międzynarodowych turniejów w Austrii i na Węgrzech, a także cyklicznego Międzynarodowego Turnieju Formacji Tanecznych Radom Open. Jako 14 - latkowie tancerze reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata w Bremen w Niemczech w 2016 r. Ostatnim ogromnym sukcesem było zajęcie 8 miejsca w Mistrzostwach Europy w czerwcu tego roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4