Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /Aktualności/Region/Opóźnienia przy budowie linii Warszawa-Radom

Wiadomości z Radomia

Opóźnienia przy budowie linii Warszawa-Radom

28 styczeń 2019 / Tekst

2 miesiące wynoszą opóźnienia przy modernizacji trasy linii kolejowej z Radomia do Warszawy. Poinformował o tym Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w odpowiedzi na interpelację posła Andrzeja Kosztowniaka.

/pixabay.com
/pixabay.com

Resort Infrastruktury informuje, że do końca marca tego roku planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę odcinka Warka-Radom. Obecnie opóźnienie w pozyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę, które uwzględnia opóźnienie związane z uzyskaniem decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, wynosi 2 miesiące. Od 10 marca 2019 r. planuje się zamknięcie linii na odcinku Strzyżyna – Radom w celu rozpoczęcia prac modernizacyjnych. W okresie prac zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. - Przesunięcie terminów uzyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej w stosunku do podawanych we wcześniejszej korespondencji wynika z przedłużających się uzgodnień - powiedział Andrzej Bittel. Sprawę komentuje poseł Andrzej Kosztowniak:

Karol Jakubowski z Polskich Lini Kolejowych poinformował, że obecnie trwają prace na odcinku pomiędzy Czachówkiem a Warką. Wykonawca demontuje stare tory, sieć trakcyjną i perony. Równolegle prowadzone są prace przy budowie nowych fundamentów pod nową siec trakcyjną oraz gromadzone materiały do wykonania modernizacji. Kontynuowany jest proces pozyskiwania właściwych decyzji umożliwiających rozpoczęcie prac na odcinku Warka – Radom od marcowej korekty rozkładu jazdy. Przebudowane zostaną tory i perony na stacjach i przystankach, dobudowany drugi tor oraz trzy nowe przystanki.

Przewidywany termin zakończenia robót torowych między Warszawą a Radomiem to II kwartał 2021 r. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych zgód administracyjnych pociągi będą mogły jeździć z prędkością 160 km/h.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4