Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miasta Radomia

Wiadomości z Radomia

Opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miasta Radomia

30 styczeń 2015 / Tekst

Dla czystego powietrza w Radomiu.

Radio Plus Radom
Radio Plus Radom

Prawie 100 tysięcy złotych pozyskali miejscy urzędnicy na opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miasta Radomia do roku 2020.

Gmina Miasta Radomia podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o dofinansowanie projektu w ramach działania Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013. Całość prac nad projektem pochłonie blisko 117 tysięcy złotych, ale dzięki pozyskanemu z funduszu dofinansowaniu, sięgającemu blisko 100 tysięcy złotych, budżet miasta nie będzie musiał wykładać wielkich pieniędzy na jego powstanie.

- To bardzo ważny dokument dla mieszkańców, przedsiębiorców, instytucji wszystkich branż działających w mieście – mówi dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Grażyna Krugły. – Bez niego nikt nie będzie mógł się ubiegać o zewnętrzne dotacje na wprowadzenie energooszczędnych rozwiązań. Ten dokument jest podstawą, od której rozpoczyna się rozpatrywanie wniosków o dofinansowanie  wszelkich innowacji związanych ze zmniejszeniem ilości energii zużywanej na oświetlenie i ogrzewanie. Dotyczy to wszystkich, całej gospodarki miasta – wyjaśnia dyrektor Krugły.

Dokument już jest na etapie tworzenia. Gotowy będzie w połowie roku. Wtedy zostanie poddany konsultacjom społecznym. A pod koniec roku, prawdopodobnie w listopadzie, zostanie przedłożony Radzie Miejskiej do uchwalenia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4