Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 czerwca - św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Radio Plus Radom /RADOM/Paczki trafiły do Kombatantów

Wiadomości z Radomia

Paczki trafiły do Kombatantów

04 styczeń 2019 / Tekst

Planowali odwiedzić sześć osób, udało się dotrzeć do dwudziestu pięciu kombatantów. Członkowie Forum Młodych PiS Radom po raz drugi zorganizowali akcję "Paczka dla Kombatanta". 

Paczki trafiły do Kombatantów
fot. facebook.com/Forum Młodych PiS Radom

"Paczka dla Kombatanta" to inicjatywa ludzi młodych, którzy chcą odwdzięczyć się i okazać uznanie dla ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę. Swoją pomocą objęli przede wszystkim kombatantów ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz kombatantów skupionych w Związku Inwalidów Wojennych. Działacze założyli sobie wizytę u sześciu osób, jednak dzięki hojności darczyńców udało się odwiedzić dwadzieścia pięć osób. 

Młodym radomianom zależało na tym, by spotkać się z kombatantami, wesprzeć ich w okresie przedświątecznym. Jednak głównym celem akcji było zapewnienie kombatantów o tym, że cieszą się szacunkiem mieszkańców miasta i w razie potrzeby mogą liczyć na ich pomoc. - W tym roku postanowiliśmy poświęcić kombatantom więcej czasu niż w roku ubiegłym - mówi Kamil Bartuzzi - pełnomocnik Forum Młodych PiS Radom: 

W przekazanych paczkach znalazła się żywność oraz środki chemiczne. Akcję wsparli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, społeczności szkolne - nie tylko z Radomia, a także osoby prywatne. W ciągu dwóch lat Forum Młodych PiS Radom dotarło do pięćdziesięciu pięciu osób. W Radomiu i regionie jest ich około siedmiuset. - Zakres jest naprawdę szeroki. Zdarzali się kombatanci samotni, zdani jedynie na pomoc sąsiadów. Warunki czasem były gorsze, czasem lepsze - w zależności od stanu zdrowia, warunków fizycznych odwiedzanych przez nas ludzi. Oczywiście byli też tacy, którzy mają żony, mężów, odwiedzają ich dzieci - mówi Kamil Bartuzzi: 

Święta minęły, jednak młodzi działacze nie kończą na świątecznych upominkach. Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji będą odwiedzać kombatantów, jeśli będzie taka potrzeba - oferować pomoc w codziennych sprawach. Potrzeby są spore, dlatego do pomocy zapraszani są również wolontariusze nie związani z Forum, a chcący w ten sposób okazać szacunek walczącym o wolność. Jeden z kombatantów podczas spotkania powiedział "My po prostu robiliśmy to, co trzeba było". Za tą postawę warto teraz podziękować - nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem: 

O inicjatywie, spotkanych osobach, a także darczyńcach, bez których akcja by się nie powiodła mówi Kamil Bartuzzi - pełnomocnik Forum Młodych PiS Radom. Rozmowa Weroniki Chochoł:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4