Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Patrz w lusterka...

Wiadomości z Radomia

Patrz w lusterka...

29 marzec 2019 / Tekst

Kalendarzowa wiosna w połączeniu z kilkoma ciepłymi dniami sprawiła, że motocykliści coraz chętniej wracają na drogi po zimowej przerwie. Przypomninamy zatem o rozsądku, który nie powinien opuszczać nikogo z uczestników ruchu drogowego. 

Patrz w lusterka...
fot. pixabay.com (christels)

Patrz w lusterka - motocykliści są wszędzie

Motocykle, z racji większego przyspieszenia i mniejszej masy, szybciej niż samochód osiągają wysokie prędkości. Zdarza się, że na drodze "pojawiają się znikąd". Dlatego tak ważne jest, by podczas wykonywania manewrów na drodze chociaż dwukrotnie spojrzeć w lusterko. - To bardzo ważne, motocykliści nie zawsze są ubrani tak, jakbyśmy chcieli - w czarne kombinezony. O ile w dzień ich widać, o tyle w nocy zlewają się z otoczeniem - mówi podinsp. Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu: 

Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Warto również pamiętać, że motocykliści - podobnie jak rowerzyści i piesi - zaliczani są do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przypadku zderzenia, w przeciwieństwie do kierowcy samochodu, którego chroni karoseria, motocyklista ponosi dotkliwe obrażenia, niejednokrotnie również śmierć. 

Zwolnij - samochody są wszędzie

Winą za zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów trudno obarczyć którąś ze stron. Jednak ich skutki odczuwają obie strony. - Apeluję do motocyklistów o zrezygnowanie z agresji na drodze - mówi podinsp. Stanisław Popiel i przypomina - motocyklistów obowiązują takie same ograniczenia prędkości, co kierowców:

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Motocykliści, rowerzyści, piesi - podobnie jak kierowcy samochodów osobowych, ciężarowych czy autobusów - są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Coraz częściej w "sezonie komunijnym" decydujemy się na zakup quada w ramach prezentu. O tym, dlaczego warto się dobrze zastanowić nad zakupem i jakie warunki musi spełniać kierowca quada pisaliśmy tutaj.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4