Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Pieniądze w rękach radomian! Czas głosować

Wiadomości z Radomia

Pieniądze w rękach radomian! Czas głosować

30 maj 2018 / Tekst

Dwieście pięć projektów, miesiąc na głosowanie, istotne zmiany w formule, a w puli blisko pięć milionów złotych. W piątek rusza głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim 2019.

Pieniądze w rękach radomian! Czas głosować
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Rekord i zmiany

W tym roku na karcie do głosowania znalazła się rekordowa liczba projektów. Głosy oddawać można na projekty w obszarze ogólnomiejskim, pięciu obszarach osiedlowych oraz obszarze instytucjonalnym. Ten ostatni to nowość, którą udało się wypracować podczas warsztatów ewaluacyjnych w grudniu ubiegłego roku. W obszarze instytucjonalnym znajdują się "projekty szkolne", które wśród radomian budziły wiele kontrowersji. - Po warsztatach zdecydowaliśmy o pewnych zmianach. Chcemy, aby budżet obywatelski był jak najlepszy, jak najbardziej przyjazny, a przede wszystkim odpowiadał na potrzeby radomian. - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Do podziału jest 4 miliony 800 tysięcy złotych. Na obszar instytucjonalny przeznaczonych zostanie 600 tys zł, na projekty osiedlowe również 600 tys. na każdy z pięciu obszarów. W puli projektów ogólnomiejskich znajdzie się 1 200 000 zł. - Dzięki takiemu podziałowi większą szansę na na zwycięstwo mają projekty osiedlowe, mocno lokalne. Projekty ogólnomiejskie to duże przedsięwzięcia, z których korzystają wszyscy radomianie. - Są to zarówno duże infrastrukturalne ale i miękkie, np. koncerty. - wyjaśnia Mateusz Tyczyński - dyrektor kancelarii prezydenta:

Jakie obszary?

W obszarze ogólnomiejskim znalazło się 66 projektów:

 Obszar I obejmuje: Śródmieście, Miasto Kazimierzowskie, Planty i osiedle XV-Lecia. Tutaj wybierać można między 43 projektami.

Obszar II to: Ustronie, Prędocinek, Młodzianów, Godów, Malczew, Nowiny Malczewskie, Idalin i Janiszpol, a głosy oddawać można na 12 pomysłów.

Obszar III obejmuje: Południe, Żakowice, Potkanów, Krychnowice, Jeżową Wolę, Pruszaków, Wośniki, Halinów, Borki, Zamłynie, Kozią Górę, Kierzków oraz Kończyce. Znajduje się w nim 27 projektów.

Obszar IV skupia: Gołębiów II, Gołębiów Wójtostwo, Brzustówkę, Mleczną, Krzewień, Akademickie, Michałów, Józefów, Obozisko, Koniówkę, Kaptur, Stare Miasto, Wacyn, Młynek Janiszewski, Wólkę Klwatecką, Firlej, Wincentów, Wielogórę, Hutę Józefowską oraz zachodnią część XV-Lecia. Tutaj do wyboru jest 29 projektów.

Obszar V to: Glinice, Dzierzków, Długojów, Malenice, Sadków, Nad Potokiem, Gołębiów, Gołębiów I, Stara Wola Gołębiowska, Rajec Szlachecki, Rajec Poduchowny i Nowa Wola Gołębiowska. W tym obszarze głosować można na 13 projektów.

Obszar instytucjonalny obejmuje całe miasto, a głosujący wybierać mogą w 15 projektach.

Rusza głosowanie

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018 rozpocznie się w piątek, 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc.

Stałe punkty głosowania będą się mieściły w tych samych miejscach co w poprzednich latach. Są to:

  • Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1 w godzinach 7.30-19.00 (1 Czerwca od 7.30-15.30),
  • Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30 w godzinach od 7.30 do 16.30,
  • Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9 od 7.30- 15.30,
  • Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta ul. Żeromskiego 53 od 7.30 do 15.30.

Głosować będzie można także w punkach mobilnych oraz przez Internet. Punkt mobilny każdy zainteresowany może zgłosić osobiście lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. Harmonogram punktów mobilnych można śledzić na stronie www.konsultacje.radom.pl. Do tej pory zgłoszono ponad 60 punktów mobilnych.

Do głosowania oraz promowania swoich projektów zachęca prezydent Radomia Radosław Witkowski:

Wyniki głosowania poznamy pod koniec lipca.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4