Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Pieniądze z UE dla Mazowsza!

Wiadomości z Radomia

Pieniądze z UE dla Mazowsza!

19 listopad 2013 / Tekst

Po wielu miesiącach negocjacji, Parlament Europejski zatwierdził długoterminowy budżet Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Główny nacisk położony został na inwestycje w rozwój małej przedsiębiorczości, innowacyjne badania, działania na rzecz ochrony środowiska, a także wsparcie na zmniejszanie dysproporcji społecznych. Całkowity budżet na kolejną siedmioletnią perspektywę wyniesie 960 mld euro, z czego do Polski trafi bardzo dużo – ponad 105 mld zł, a na Mazowsze w sumie ponad 3,7 mld euro.

– W ostatnich latach Mazowsze znacząco rozwinęło się gospodarczo, co znalazło odzwierciedlenie w unijnych statystykach. Stąd od dawna było wiadomo, że województwo będzie uznane za region lepiej rozwinięty. Otrzyma maksymalną możliwą alokację – 3,7 mld euro to znacząca kwota – podsumował marszałek Adam Struzik. – Trzeba jednak pamiętać, że rozdźwięk między statystykami a realiami jest duży. Są takie części województwa, które nadal potrzebują dużych nakładów finansowych. Już dziś wiemy, że również środki na pomoc dla obszarów wiejskich będą mniejsze. Dlatego zależy nam na tym, by Siedlce, Ostrołęka, Radom były ujęte w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia i miały dostęp do środków przewidzianych dla obszarów z kategorii gorzej rozwiniętych. Oczekujemy także wsparcia ze strony rządu – zarówno w częściowym odciążeniu nas z „janosikowego”, jak i w finansowaniu inwestycji na Mazowszu, które są istotne dla całego kraju.

Zatwierdzenie budżetu UE na kolejne siedem lat to niewątpliwie dobra informacja dla wszystkich, którzy liczą na fundusze unijne, by móc zrealizować swoje plany. Już dziś wiemy, że w ramach kolejnej perspektywy Mazowsze otrzyma ponad 3,7 mld euro, z czego 2 mld euro trafi do regionalnego programu operacyjnego. O kolejne 1,7 mld euro beneficjenci z Mazowsza będą mogli ubiegać się w programach krajowych.

Województwo mazowieckie jako pierwszy polski region lepiej rozwinięty będzie miało inaczej niż pozostałe województwa określany budżet.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4