Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Pierwsze spotkanie dla wolontariuszy

Wiadomości z Radomia

Pierwsze spotkanie dla wolontariuszy

18 wrzesień 2018 / Tekst

Podaruj obecność, rozmowę, wspólne kolędowanie oraz... karpia i trochę warzyw. We wtorek w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu odbędzie się pierwsze spotkanie wolontariuszy i sponsorów, którzy chcą wesprzeć Wigilię dla Samotnych. Spotkanie wigilijne w radomskiej "Budowlance" odbędzie się już po raz drugi.

Pierwsze spotkanie dla wolontariuszy
fot. Jakub Szczechowski / Radio Plus Radom

Ideą spotkania jest wspólne spędzenie prawdziwej wigilii - nie kilka dni przed, nie na spotkaniu opłatkowym w godzinach przedpołudniowych, nie na szybko. Wieczerza ma odbyć się 24 grudnia, przy odświętnie udekorowanym stole, na którym znajdą się tradycyjne wigilijne potrawy. Nie może zabraknąć czytania Pisma Świętego, wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. Jednak by to wszystko wyszło tak, jak należy potrzeba zaangażowania sponsorów i wolontariuszy. Dlatego już teraz Fundacja Chrześcijańska Droga Życia zaprasza do współpracy. - Potrzebne są ryby, chleb, ciasto czy kawa i herbata - słowem - wszystko, co sami szykujemy na wigilię w swoich domach. Jednak obok tego potrzeba wolontariuszy - tak tych, którzy włączą się w organizację spotkania, jak tych, którzy zechcą ofiarować osobom samotnym swój czas, okażą im zainteresowanie - wyjaśnia Zbigniew Ciesielski - koordynator Wigilii dla Samotnych w Radomiu. Nie może zabraknąć tradycyjnych potraw, ale również łamania się opłatkiem, wspólnego kolędowania, rozmów przy wigilijnym stole i ciepła charakterystycznego dla wieczerzy wigilijnych organizowanych w rodzinach.

W ubiegłorocznym spotkaniu udział wzięło około stu pięćdziesięciu osób. Później przyszedł czas na śniadanie wielkanocne, na które wybrało się już o sto osób więcej. Zbigniew Ciesielski ma nadzieję, że w tym roku na wigilię wybierze się jeszcze więcej osób samotnych. Nie tylko bezdomnych, którzy nie mają gdzie spędzić tego dnia, ale również samotnych, którzy są całkiem sami w swoich pustych mieszkaniach. - Samotność to bardzo duży problem. Teoretycznie wiemy, że coś takiego istnieje, ale w praktyce nie wiemy jak szeroka jest jego skala:

Spotkanie organizacyjne we wtorek, 18 września o godz. 17.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu przy ul. Struga 1.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4