Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Pierwsze szkolenie zintegrowane radomskich Terytorialsów

Wiadomości z Radomia

Pierwsze szkolenie zintegrowane radomskich Terytorialsów

19 lipiec 2019 / Tekst

Żołnierze z 62 batalionu lekkiej piechoty z Radomia rozpoczną 14-dniowe szkolenie zintegrowane

Pierwsze szkolenie zintegrowane radomskich Terytorialsów
za: DWOT

W poniedziałek, 22 lipca żołnierze z 62 batalionu lekkiej piechoty z Radomia podległy pod 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej rozpoczną 14-dniowe szkolenie zintegrowane - podsumowujące pierwszy cykl szkoleniowy. Żołnierze z 62 batalionu lekkiej piechoty z Radomia po raz pierwszy wyruszą na szkolenie, które jest podsumowaniem pierwszego roku ich służby.

 „Szkolenia zintegrowane są podsumowaniem cyklu szkoleń w ramach etapu szkolenia indywidualnego. Każdy żołnierz OT przechodzi jedno takie szkolenie w roku, po cyklu szkolenia indywidualnego. Szkolenie zintegrowane to zamknięcie etapu wyszkolenia indywidualnego i weryfikacja umiejętności Terytorialsów przed kolejnym cyklem, jakim jest szkolenie specjalistyczne” – tłumaczy dowódca brygady pułkownik Grzegorz Kaliciak.

Drugi etap szkolenia specjalistycznego skupia się na przydziale do konkretnej funkcji pełnionej w pododdziale, np. saper, medyk. Po tym szkoleniu po roku następuje 14-dniowe zgranie żołnierzy na poligonie. Po ukończeniu szkolenia zintegrowanego, następnym krokiem jest roczny cykl szkolenia zgrywającego. Na tym etapie najważniejsza jest nauka czynności zespołowych z uwzględnieniem uwarunkowań terenu, w którym będą działali Terytorialsi, np. miejskiego, górskiego. Terytorialsi będą szkolić się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie od 22 lipca do 4 sierpnia. Jest to kolejne szkolenie w warunkach poligonowych. Żołnierze w OSPWL w Wędrzynie spędzą nieprzerwanie dwa tygodnie. Każdy dzień wypełnią intensywne zajęcia trwające po 12 godzin.

W lipcu 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej będzie realizować wszystkich formy szkoleń. Wśród nich są także szkolenia podstawowe i wyrównawcze (dla kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej) oraz rotacyjne prowadzone w stałych rejonach odpowiedzialności batalionów (Grójec, Radom, Płock i Pomiechówek).

 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu, 62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi płk Grzegorz Kaliciak oficer z 26-letnim doświadczeniem, uczestnik misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną. (za: ppor. Jolanta MACIASZEK OFICER PRASOWY 6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ)

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4