Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 21 marca - św. Mikołaj z Flue, pustelnik
Radio Plus Radom /RADOM/PiS chce konsultacji ws. centrum kultury

Wiadomości z Radomia

PiS chce konsultacji ws. centrum kultury

15 styczeń 2019 / Tekst

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą konsultacji w sprawie lokalizacji Radomskiego Centrum Kultury. Powodem są otrzymywane przez nich krytyczne uwagi co do planów budowy w okolicach Starego Ogrodu.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Radni PiS skierowali do prezydenta pismo z prośbą o wstrzymanie się z podpisywaniem umowy i zorganizowanie konsultacji społecznych w sprawie lokalizacji Radomskiego Centrum Kultury.

- Środowiska mieszkańców Radomia chcą, żeby to odbyło się po konsultacjach, po zapoznaniu się ze wszystkimi lokalizacjami – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący klubu radnych PiS.

Kinga Bogusz, przewodnicząca rady miejskiej mówi, że budowa RCK w sąsiedztwie Starego Ogrodu jest nieodpowiednia, bo ogranicza tereny zielone w mieście.

Radni PiS nie wskazują propozycji lokalizacji centrum kultury. Robert Utkowski, radny Koalicji Obywatelskiej, uważa, że okolice Starego Ogrodu to dobre miejsce.

- Miejsce zaproponowane przez prezydenta Radomia, czyli okolice Starego Ogrodu, to dobre rozwiązanie. Po pierwsze, ta część nie należy do Starego Ogrodu i jeżeli mówimy o wycinaniu drzew – tak, będzie mi szkoda, ale nie mówimy o dziesiątkach, tylko o kilku. Proszę pamiętać, że po wycięciu następują nasadzenia. Budujemy ciąg komunikacyjny, który docelowo ma ożywiać radomski rynek. Jeżeli będziemy mieć wyremontowany ratusz, trwają remonty przy ul. Rwańskiej, zakładamy, że będzie dokonywany remont płyty rynku, więc naturalnym ciągiem komunikacyjnym będzie ul. Żeromskiego, Rwańska, rynek aż do nowego centrum kultury. Także park stanie się wtedy miejscem częściej odwiedzanym. Oczywiście, rozmawiać należy – mówi radny Utkowski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4