Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/PiS chce odwołania Konrada Frysztaka

Wiadomości z Radomia

PiS chce odwołania Konrada Frysztaka

26 czerwiec 2017 / Tekst

Prawo i Sprawiedliwość domaga się odwołania wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka. Zwrócili się też z pytaniem do prezydenta Radosława Witkowskiego, czy i w jakiej ilości zamierza przyjąć uchodźców do naszego miasta.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówili o "nieudolności prezydenta Witkowskiego". Poseł Marek Suski mówił, że Radom przez zaniedbania obecnego prezydenta nie otrzyma dofinansowania na drogę N-S i ulicę Wolanowską. Wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych:

Poseł Andrzej Kosztowniak przypomniał, że ponad 30 wniosków na Mazowszu otrzymało takie dofinansowania. - Za rządów Radosława Witkowskiego Radom nie otrzymał z subwencji drogowej żadnych pieniędzy. To sytuacja kuriozalna - skomentował były prezydent:

Posłowie PiS zwrócili się z pytaniem do prezydenta Radosława Witkowskiego, czy i w jakiej ilości zamierza przyjąć uchodźców do naszego miasta.

Wątpliwości parlamentarzystów PiS zrodziły się po słowach Grzegorza Schetyny, który wezwał swoje samorządy do przyjmowania uchodźców.

Komentarz prezydenta Radosława Witkowskiego do wypowiedzi posłów PiS na temat subwencji drogowej.

Kolejna konferencja posłów Prawa i Sprawiedliwości i kolejne nieprawdziwe informacje. Szkoda, bo poseł Andrzej Kosztowniak na antenie jednej z lokalnych stacji radiowych mówił ostatnio o potrzebie odejścia od kłamstwa jako narzędzia politycznej rywalizacji.

Oświadczam, że po stronie miasta nie było żadnych zaniedbań w kwestii przygotowania wniosków o subwencję drogową. W przypadku trasy N-S, kiedy mijał termin składania wniosków byliśmy jeszcze na etapie prac projektowych. Złożyliśmy więc wniosek z jednoczesną prośbą o umożliwienie uzupełnienia go w późniejszym terminie. Niestety, po stronie Ministerstwa Infrastruktury zwyczajnie zabrakło życzliwości.

W przypadku ulicy Wolanowskiej, nasz wniosek był kompletny i nie jest prawdą, że został odrzucony z przyczyn formalnych. Z informacji jaką otrzymaliśmy z ministerstwa wynika, że po prostu zabrakło pieniędzy, ponieważ priorytetem były inwestycje „mostowe”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4