Na antenie: POLITYKA Z PLUSEM
Andrzej Stankiewicz
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

13°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 15°C 7°C

  • 20 Paź 2017

    Pochmurno 15°C 10°C

Radio Plus Radom /RADOM/PiS chce odwołania Konrada Frysztaka

Wiadomości z Radomia

PiS chce odwołania Konrada Frysztaka

26 czerwiec 2017 / Tekst

Prawo i Sprawiedliwość domaga się odwołania wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka. Zwrócili się też z pytaniem do prezydenta Radosława Witkowskiego, czy i w jakiej ilości zamierza przyjąć uchodźców do naszego miasta.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówili o "nieudolności prezydenta Witkowskiego". Poseł Marek Suski mówił, że Radom przez zaniedbania obecnego prezydenta nie otrzyma dofinansowania na drogę N-S i ulicę Wolanowską. Wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych:

Poseł Andrzej Kosztowniak przypomniał, że ponad 30 wniosków na Mazowszu otrzymało takie dofinansowania. - Za rządów Radosława Witkowskiego Radom nie otrzymał z subwencji drogowej żadnych pieniędzy. To sytuacja kuriozalna - skomentował były prezydent:

Posłowie PiS zwrócili się z pytaniem do prezydenta Radosława Witkowskiego, czy i w jakiej ilości zamierza przyjąć uchodźców do naszego miasta.

Wątpliwości parlamentarzystów PiS zrodziły się po słowach Grzegorza Schetyny, który wezwał swoje samorządy do przyjmowania uchodźców.

Komentarz prezydenta Radosława Witkowskiego do wypowiedzi posłów PiS na temat subwencji drogowej.

Kolejna konferencja posłów Prawa i Sprawiedliwości i kolejne nieprawdziwe informacje. Szkoda, bo poseł Andrzej Kosztowniak na antenie jednej z lokalnych stacji radiowych mówił ostatnio o potrzebie odejścia od kłamstwa jako narzędzia politycznej rywalizacji.

Oświadczam, że po stronie miasta nie było żadnych zaniedbań w kwestii przygotowania wniosków o subwencję drogową. W przypadku trasy N-S, kiedy mijał termin składania wniosków byliśmy jeszcze na etapie prac projektowych. Złożyliśmy więc wniosek z jednoczesną prośbą o umożliwienie uzupełnienia go w późniejszym terminie. Niestety, po stronie Ministerstwa Infrastruktury zwyczajnie zabrakło życzliwości.

W przypadku ulicy Wolanowskiej, nasz wniosek był kompletny i nie jest prawdą, że został odrzucony z przyczyn formalnych. Z informacji jaką otrzymaliśmy z ministerstwa wynika, że po prostu zabrakło pieniędzy, ponieważ priorytetem były inwestycje „mostowe”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA