Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/PiS: O uchodźcach, hali i niemarnowaniu głosów

Wiadomości z Radomia

PiS: O uchodźcach, hali i niemarnowaniu głosów

15 październik 2015 / Tekst
Poseł Marek Suski z PiS apeluje do polityków prawicy o wycofanie się z kandydowania do Senatu. Nie marnujmy głosów! - mówi poseł.

Z ostatnich sondaży wyborczych wynika, że walka o mandat senacki w okręgu radomskim między PiS i PO będzie zacięta. Decydujące mogą być także głosy oddane na prawicowych kandydatów, którzy związani byli z PiS, chodzi głównie o poseł Marzenę Wróbel oraz Krzysztofa Sońtę.Najnowszy sondaż IBRiS, z dnia 13 października prezentował dziś podczas konferencji prasowej poseł Suski. Sondaż ten uwzględnia tylko osoby zdecydowane. Wynika z niego, że między Adamem Bielanem oraz Wojciechem Gęsiakiem w okręgu "radomskim" (nr 50) jest siedmioprocentowa różnica. Różnica jest niewielka, dlatego apeluję do polityków, którzy twierdzą, że sympatyzują z PiS o wycofanie się – tłumaczy Marek Suski.

Adam Bielan kandydat do Senatu z PiS

 

A to samo apelował do Adama Bielana Krzysztof Sońta, podając argumenty, iż Adam Bielan nie jest ani z Radomia, ani z regionu radomskiego. Adam Bielan, odwołuje się do przytaczanych sondaży i odpowiada:

Wybory do Senatu RP. Okręg senacki nr 50 (Radom, mazowieckie):

Adam Bielan 38%

Wojciech Gęsiak 31%

Marzena Wróbel 12%

Dariusz Grabowski 12%

Krzysztof Sońta 6%

Waldemar Rajca 6%

Badanie w okręgu senackim nr 50: próba n=500, przeprowadzone w dn. 13 października 2015r. Oprócz osób niezdecydowanych.

Poseł Marek Suski z PiS chce także, by prezydent Radomia Radosław Witkowski ujawnił treść pisma, które odesłał do wojewody mazowieckiego w sprawie uchodźców.  - Chcemy wiedzieć, w jaki sposób prezydent odpowiedział na to pismo, ilu emigrantów ma przyjąć Radom – mówi Suski.

Adam Bielan dodaje, że być może zafunkcjonuje dyscyplina partyjna

Radomscy działacze PiS odnieśli się także do podpisanej dziś umowy z ministerstwem sportu na budowę hali widowiskowo-sportowej w Radomiu. Sprawę komentował były prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak

Z kolei senator Wojciech Skurkiewicz podsumowując powiedział, że jeszcze za kadencji Andrzeja Kosztowniaka, premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Leszek Ruszczyk i Zbigniew Banaszkiewicz obiecywali pieniądze na halę. Jednak zamiast 40 milionów, wcześniej obiecanych, oferowali 15 mln zł. - Gdyby dotrzymali słowa w 2016 roku już rozgrywane byłyby pierwsze mecze, a tak dopiero ruszy budowa – mówił Skurkiewicz.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4