Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/PKP gotowe na majówkę

Wiadomości z Radomia

PKP gotowe na majówkę

27 kwiecień 2018 / Tekst

Więcej połączeń, ale też wzmożona aktywność służb. PKP są gotowe na zwiększony ruch w majówkę.

fot. PetrS./Wiki/CC
fot. PetrS./Wiki/CC

Kolejarze wzmacniają działalność służb dyspozytorskich i technicznych w czasie weekendu majowego.

- Przez całą dobę utrzymują kontakt z przewoźnikami i służbami technicznymi oraz monitorują stan pogody. Zespoły szybkiego usuwania usterek i pociągi do naprawy sieci trakcyjnej będą rozmieszczone w kluczowych punktach sieci kolejowej. W pogotowiu pozostaje około 180 zespołów szybkiego usuwania awarii. Zabezpieczonych zostało 10 lokomotyw osłonowych, które mogą zostać wykorzystane do udrażniania szlaków kolejowych w przypadku zatrzymania się pociągu z powodu wystąpienia usterek i awarii. Ponadto, wzmocnione zostały służby odpowiedzialne za utrzymanie infrastruktury kolejowej oraz szybkie usuwanie powstałych trudności technicznych. W gotowości jest także 70 pociągów sieciowych, które mogą być wykorzystane w przypadku usterek sieci trakcyjnej - mówi Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

Koleje zwiększyły też liczbę połączeń to najpopularniejszych turystycznych miejscowości. PKP Intercity zachęca do korzystania z Prognozy Frekwencji, która pozwala na bieżąco sprawdzać obłożenie pociągów.Nie brakuje też promocji - bilet Wcześniej-Taniej, Bilet Rodzinny, Seniora, Weekendowy i zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Niektóre składy oferują również przewóz rowerów.

W weekend majowy nad bezpieczeństwem podróżnych będzie czuwać około 400 patroli Strazy Ochrony Kolei. PKP przypomina o całodobowym numerze alarmowym SOK - 22 474 00 00.

Na wielu dworcach spotkamy pracowników InfoDworców, a na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl będą na bieżąco aktualizowane informacje o utrudnieniach i opóźnieniach.

PKP PLK przypomina też o bezpieczeństwu podczas przekraczania przejazdów kolejowych. Dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4