Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Pobiegnijmy dla Julki

Wiadomości z Radomia

Pobiegnijmy dla Julki

07 marzec 2018 / Tekst

Julia Górnik ma 15 lat. Od wypadku podczas jazdy konnej porusza się na wózku inwalidzkim. W niedzielę będzie można wspomóc ją w kosztownej rehabilitacji.  W ramach XI Biegu Kazików odbędzie się bieg charytatywny na rzecz Julki.

Pobiegnijmy dla Julki
fot. Radio Plus Radom

Bieg organizuje: UKS „Technik” oraz Fundacja im. Agaty Bornikowskiej "Ważkie sprawy".  Przypomnijmy, że Agata Bornikowska była naukowcem, pasjonatką wielu sportów, działaczką społeczną. Zginęła w ubiegym roku na górze Kirkjufell w Islandii. - Jest to moja przyjaciółka. Przez kilka lat  prowadziłyśmy biznes i gdzieś wspólnie z rodziną, znajomymi, przyjaciółki chceliśmy kontynuować to, czym się Agata zajmowała, czyli generalnie sport, turystyka i rekreacja. W ramach fundacji chcemy wspierać takie osoby, dla których los nie był łaskawy i potrzebują pomocy z zewnątrz - mówi Anita Krzemińska z fundacji, znana też z projektu "Mamy na szczycie".

Bieg rozpocznie się w niedzielę w południe na radomskim deptaku. Dystans to 2 km, dlatego zaproszeni są nie tylko wytrawni biegacze. Udział może być spacerem, zwykłym chodem. Nie jest ważny wynik sportowy, ważna jest pomoc Julce. 

Julia Górnik doznała złamania kręgosłupa z częściowym urazem rdzenia kręgowego. Przeszła operację odbarczenia rdzenia, ale i tak cierpi na niedowład dolnej części ciała poniżej miejsca uszkodzenia. Miłośniczka aktywnego stylu życia zmuszona została poruszać się na wózku inwalidzkim. - Jest to możliwe do zrehabilitowania. Rehabilitacja będzie długa, nie wiemy jak długa, ale wiemy, że jest możliwość dużego powrotu do zdrowia - mówi mama Julki, Bożena Górnik.

Julka ma silny charakter i uparcie dąży do celu, jakim jest stanięcie na nogi.  - Chciałabym znowu pochodzić pobiegać, wchodzić po schodach, a nie jeździć windą. Chciałabym też normalnie pójść do szkoły. Bardzo żałuję, że nie byłam w tej trzeciej klasie gimnazjum, bo to jest chyba najfajniejszy rok dla wszystkich dzieci. Marzę, żeby znowu uprawiać sport, pojechać na wakacje, popływać - mówi Julia. Warto dodać, że nastolatka pasjonuje się łucznictwem, jazdą konną, motocyklami.

 Na bieg rejestrować się można:

- online na stronie Datasport - zaznaczamy Bieg Charytatywnyhttps://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3787

- w biurze zawodów 10 marca 2018 (sobota) od 18:30  i 11 marca 2018 (niedziela) od 9:00 do 11:45 -  POP GYM Sport & Health Club

Opłata niezależnie od formy rejestracji wynosi 50 zł. Więcej informacji można znaleźć na www.radombiega.pl/regulamin-xi-biegu-kazikow.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4