Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 21 listopada - św. Gelazy I, papież
Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 21 Lis 2017

    Pochmurno 3°C 0°C

  • 22 Lis 2017

    Chwilowe opady deszczu 3°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/Podczas Air Show spokojnie - ocenia policja

Wiadomości z Radomia

Podczas Air Show spokojnie - ocenia policja

27 sierpień 2017 / Tekst
foto: KMP Radom

1100 policjantów czuwa nad bezpieczeństwem widzów podczas pokazów lotniczych Air Show 2017 w Radomiu. Wydarzenie przyciąga każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób.

Air Show w Radomiu to jedna z większych imprez lotniczych w Europie. Odbywa się na radomskim lotnisku Sadków od 2000 roku, a od roku 2003 co dwa lata. Pokazy lotnicze, to duże wyzwanie organizacyjne dla mazowieckiej Policji. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających Radom czuwa 1100 policjantów z Mazowsza i kilku innych województw, współpracujących ściśle z Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Pogotowiem Ratunkowym oraz BOR-em.

Pracę mazowieckich policjantów koordynuje specjalnie powołane centrum operacyjne przy Sztabie Policji KWP zs. w Radomiu. Już na rogatkach Radomia osoby wjeżdżające do miasta spotykają funkcjonariuszy prewencji oraz policjantów drogówki, kierujących ruchem odpowiednio od natężenia. Drogi krajowe, które prowadzą do Radomia oraz okolice lotniska patroluje śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Z powietrza funkcjonariusze na bieżąco przekazują dane do centrum koordynującego służby, także poprzez obraz z kamery „na żywo”.

W zabezpieczeniu tak dużej imprezy aktualnie nie może zabraknąć funkcjonariuszy odpowiedzialnych za zabezpieczenie kontrterrorystyczne. Tutaj włączeni są do działań policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych, wspierani przez Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji z Radomia, Lublina, Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Łodzi i Olsztyna.

Policjantów operacyjnych nie widać, ale oni także czuwają nad bezpieczeństwem, dyskretnie wmieszani w tłum widzów. Na samym lotnisku znajduje się Policyjny Punkt Informacyjny i Mobilny Posterunek, gdzie można m.in. zgłosić zaginięcie dziecka, zaistnienie przestępstwo, czy też znaleźć wszelkie potrzebne informacje, by tegoroczne pokazy spędzić bezpiecznie.

W tym roku w celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa KWP zs. w Radomiu nawiązała współpracę z Krajową Agencją Skarbową. Funkcjonariusze KAS wspierają działania Policji wykorzystując w tym celu urządzenia umożliwiające detekcję bagażu oraz pojazdów wjeżdżających na teren imprezy, pod kątem ujawnienia niebezpiecznych urządzeń.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA