Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Podpisana umowa na przebudowę Wojska Polskiego

Wiadomości z Radomia

Podpisana umowa na przebudowę Wojska Polskiego

21 grudzień 2016 / Tekst

1,2 mln zł. Tyle miasto Radom dostanie z budżetu państwa na dokumentację projektową przebudowy ul. Wojska Polskiego, Zwolińskiego i części ul. Żółkiewskiego. Dziś podpisana została umowa w tej sprawie.

Podpisana umowa na przebudowę Wojska Polskiego
fot. arch./maps.google.pl

- Przed chwilą wojewoda mazowiecki podpisał umowę na przekazanie dotacji z budżetu państwa na dofinansowanie projektu „Przebudowa drogi krajowej nr 9 i 12 w Radomiu – ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej wraz z przebudową ul. Zwolińskiego – opracowanie dokumentacji projektowej”. Wcześniej umowę podpisał prezydent Radomia. Liczę, że miasto na początku przyszłego roku ogłosi przetarg na realizację robót i wejdzie na plac budowy. Tym bardziej, że inwestycję zapisał prezydent i radni w budżecie na 2017r. - poinformował w mediach społecznościowych wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. Jednocześnie zachęcił prezydenta Radomia do starań o dofinansowanie samej przebudowy z subwencji rezerwy ogólnej, którą dysponuje Minister Infrastruktury. Obiecał, że również będzie wspierał te starania.

Przypomnijmy, że parlamentarzyści PO zgłosili poprawkę do budżetu w sprawie dofinansowania budowy ul. Wojska Polskiego i Żółkiewskiego na kwotę 20 mln zł, ale sejmowa komisja finansów publicznych odrzuciła ją. Z radomskiego PiS-u jedynie Andrzej Kosztowniak głosował za dotacją. W budżecie Radomia na 2017 rok zapisanych jest z kolei 400 tys. zł na prace przygotowawcze. Koszt całej inwestycji szacowany jest na niemal 120 mln zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4