Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 97%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Paź 2017

    Opady 12°C 7°C

  • 23 Paź 2017

    Opady 9°C 6°C

Radio Plus Radom /RADOM/Podziękowania dla nauczycieli

Wiadomości z Radomia

Podziękowania dla nauczycieli

12 październik 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

116 nagród finansowych, wyróżnienia i podziękowania. W czwartek, 12 października w Radomiu odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Nagrody Prezydenta przyznawane są co roku. Nauczyciele otrzymują wyróżnienia za osiągnięcia w minionym roku szkolnym. - Dzień Edukacji Narodowej to dobry moment żeby pokłonić się naszym nauczycielom i podziękować im za trud, jaki wnoszą do wychowania młodych radomian. - mówi prezydent Radosław Witkowski:

Wyróżnieni nauczyciele cieszą się, że doceniono ich trud i zaangażowanie w pracę. Wśród wyróżnionych znalazła się Agnieszka Sumińska-Sadal z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. - To nagroda, która motywuje do działania. - mówi nagrodzona:

Anna Wolska z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych Stylizacji i Usług jest nauczycielką od trzydziestu lat. Jak mówi, wyróżnienie to powód do dumy. - Nauczyciel myśli po prostu o wszystkim. - dodaje:

Radości nie kryje również Wojciech Bernat z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. - To bardzo miłe, jednak największą radość sprawia uśmiech uczniów i rodziców. - zauważa:

- Reforma edukacji jest cieniem na dzisiejszym święcie, jednak nie zalezy ona od samorządów. - przypomniał wiceprezydent Karol Semik. W związku z wprowadzonymi przez rząd zmianami 52 nauczycieli przeszło na emeryturę, 25 osób jest w t.zw stanie nieczynnym - nie pracują, ale przez pół roku otrzymywać będą pensję. Duża grupa nauczycieli by wypracować pełny etat pracuje w kilku placówkach jednocześnie:

Uroczystość była też okazją do wręczenia stypendiów uczniom radomskich szkół ponadgimnazjalnych - laureatom olimpiad przedmiotowych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA