Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Podziel się kawą i herbatą z bezdomnymi

Wiadomości z Radomia

Podziel się kawą i herbatą z bezdomnymi

05 wrzesień 2018 / Tekst

W kalendarzu jeszcze lato, ale streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej już myślą o okresie jesienno - zimowym i przygotowują się do kolejnej akcji skierowanej do osób bezdomnych.

Podziel się kawą i herbatą z bezdomnymi
foto: FB/ks. Daniel Glibowski/przyjaciel bezdomnych

W połowie października streetworkerzy ruszą z akcją zbierania kawy i herbaty. Artykuły te pomogą rozgrzać się osobom bez dachu nad głową w chłodne i deszczowe dni. Zachętą ma być motto - "Sam uśmiech w dzień mglisty to za mało, trochę kawy lub herbaty dla rozgrzania by się zdało" - mówią streetworkerzy Karol Majewski i Dagmara Kornacka:

W opuszczonych budynkach, w których bezdomni szukają schronienia, bardzo trudno o odpowiednią temperaturę. W miejscach nieprzystosowanych do zamieszkania nie ma bieżącej wody, prądu, gazu czy toalety.

- Akcja skierowana jest osób wrażliwych na krzywdę innych, którzy chcą pomóc osobom bezdomnym - mówi Dagmara Kornacka:

- Wiemy, że ludzi o dobrych sercach w Radomiu nie brakuje. Chcemy w tym trudnym czasie wesprzeć naszych podopiecznych kawą, herbatą, które rozgrzewają organizm. Bezdomni zamieszkujący pustostany mają wychłodzone ciała i są wyziębieni. W takim stanie ludzki organizm narażony jest na bardzo poważne choroby, które nieleczone, w skrajnych przypadkach powodują również śmierć. Będziemy wdzięczni za każdą paczkę kawy, herbaty, cukru. Ważne, by artykuły miały ważny termin przydatności do spożycia - mówi Dagmara Kornacka.

Bezdomni będą mogli zjeść suchy posiłek, chwilę ogrzać się pijąc kawę lub herbatę w Noclegowni przy ul. Zagłoby oraz w kontenerach.

Artykuły zbierane będą do końca listopada w Schronisku dla Bezdomnych i Noclegowni Caritas Diecezji radomskiej przy ul. Zagłoby 3 przez 7 dni w tygodniu do godz. 22.00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4