Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Pogotowie ratunkowe prosi o głosy

Wiadomości z Radomia

Pogotowie ratunkowe prosi o głosy

12 lipiec 2019 / Tekst

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego stara się o zakup karetki neonatologicznej. Dyrekcja i pracownicy stacji liczą na głosy radomian podczas głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego 2019.

Pogotowie ratunkowe prosi o głosy
foto: WChochoł/Radio Plus Radom

Zespoły neonatologiczne Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego od lat niosą pomoc noworodkom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i wymagającym pilnego transportu do kliniki. Bez specjalistycznej karetki neonatologicznej nie będzie to możliwe.

Karetka neonatologiczna od zwykłej karetki różni się przede wszystkim wyposażeniem - posiada inkubator transportowy, respirator, kardiomonitor. Jeździ w niej zespół złożony z lekarza neonatologa, pielęgniarki neonatologicznej oraz kierowcy ratownika.

W szpitalach w Radomiu każdego roku rodzi się ponad 3 tysiące dzieci, część z nich wymaga bezzwłocznie specjalistycznej opieki w ośrodkach o wyższym poziomie referencyjnym. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego dysponuje 11-letnim ambulansem neonatologicznym. - Chcemy kupić nowy sprzęt, tak aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo najmniejszym, najdelikatniejszym, a zarazem najbardziej wymagającym pacjentom - mówi neonatolog dr. n. med. Alicja Powoniak:

Dyrekcja i pracownicy RSPR liczą na głosy radomian i wsparcie projektu pn.: „Zakup ambulansu wraz z wyposażeniem dla noworodków” w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt numer 16 można znaleźć w zakładce "projekty powyżej 400 tysięcy złotych".

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4