Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/Pojechali rowerem do kultury!

Wiadomości z Radomia

Pojechali rowerem do kultury!

10 czerwiec 2019 / Tekst

W radomskim skansenie odbyła się trzecia edycja konkursu "Rowerem do kultury" organizowanego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu. Ubiegłoroczne zwycięstwo obronili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 18 w Radomiu. 

Pojechali rowerem do kultury!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Uczestnicy wydarzenia przejechali wyznaczoną trasą rowerową przez teren radomskiego skansenu. Na każdym z punktów trasy na uczniów czekały zadania przygotowane przez pracowników muzeum lub osoby odpowiedzialne za dany punkt. Uczestnicy zmierzyli się z torem przeszkód, pochwalili się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, ale również dowiedzieli się więcej o miejscach, które odwiedzali. Na trasie konkursu znalazły się kolejno: tartak z Molend, zagroda z Chomentowa, zagroda z Kłonówka, chałupa „biedniacza” z Bartodziejów, remiza, zagroda z Alojzowa i dwór z Pieczysk.

Niepokonani - podobnie jak w ubiegłym roku - byli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 18 w Radomiu:

W konkursie udział wzięły również dwie drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Skaryszewie. Jak mówią Patrycja i Julia, nagrody nie są aż tak ważne - liczy się dobra zabawa i ciekawa przejażdżka, a opiekunka grupy - Justyna Sowa - podkreśla, że udział w konkursie to ciekawa lekcja bezpieczeństwa:

Celem konkursu jest zwiększanie świadomości i wiedzy najmłodszych rowerzystów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Poznają nie tylko przepisy, ale również wymagane wyposażenie rowerzysty. Dodatkowym walorem imprezy jest poznawanie Muzeum Wsi Radomskiej. - Serce rośnie, kiedy patrzy się na całe drużyny profesjonalnie wyposażone i przygotowane do jazdy - mówi Marcin Ciężkowski - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu:

Gospodarzem konkursu rokrocznie jest Muzeum Wsi Radomskiej. - Atrakcyjne jest to, że młodzież chce i lubi jeździć na rowerach, ale przede wszystkim podnoszą swoją wiedzę. Nie na temat techniki jazdy, ale zasad bezpieczeństwa, które w wielu przypadkach mogą uratować życie - mówi Ilona Jaroszek - dyrektor radomskiego skansenu:

Impreza tradycyjnie organizowana jest we współpracy z mazowiecką policją. - Mogę spać spokojnie, ponieważ ten poziom wyszkolenia dzieci jest bardzo wysoki - mówi podinsp. Stanisław Popiel z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu: 

 Gościem specjalnym spotkania był akrobata rowerowy Piotr Bielak. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4