Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Policja wsparła akcję Caritas

Wiadomości z Radomia

Policja wsparła akcję Caritas

07 maj 2014 / Tekst

Policjanci wsparli akcję "Podaruj Kroplę Miłości". Podczas zbiórki, która odbyła się dzisiaj na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zebrano 14 litrów krwi, zaś od początku roku na terenie diecezji radomskiej ponad 140 litrów tego cennego leku.

Była to już druga w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy policji. Akcję zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Najliczniejszą grupę krwiodawców stanowili policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Radomiu.

Do dyspozycji wszystkich chętnych był ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jako pierwszy, co jest już tradycją, krew oddał Rafał Kruk, przewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego. - Mundurowi krwiodawcy już kolejny raz wspomogli akcję Caritas "Podaruj kroplę miłości". Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w Policji to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa - powiedział Rafał Jeżak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

W sumie od 2012 roku pozyskano w diecezji radomskiej aż 1 tys. 188 litów krwi.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4