Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /RADOM/Policzą osoby bezdomne

Wiadomości z Radomia

Policzą osoby bezdomne

12 luty 2019 / Tekst

W nocy ze środy na czwartek odbędzie się ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych przebywających w placówkach pomocowych oraz w pustostanach. Badanie odbywa się co 2 lata. W 2017 roku w Radomiu zliczono 262 takie osoby. Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem zmierzającym do poznania aktualnej skali bezdomności w Polsce.

Policzą osoby bezdomne
foto: MN/Radio Plus Radom

Informacje uzyskane w wyniku badania mogą zostać wykorzystane przez gminy do uwzględnienia problemu bezdomności w gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych oraz przy podejmowaniu decyzji w zakresie działań związanych z polityką mieszkaniową gmin, czy też dotyczących liczby placówek udzielających schronienia osobom bezdomnym.

Sprawne przeprowadzenie badania wymagać będzie zaangażowania wielu służb. W Radomiu do przeprowadzenia badania zostali zaangażowani: pracownicy socjalni Schroniska dla Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, opiekunowie Schroniska dla Bezdomnych pełniący dyżur w dniach badania, kierownik i pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Caritas, streetworkerzy Caritas, funkcjonariusze Straży Miejskiej, policja, Przyjaciele Bezdomnych – ks. Daniel Glibowski i wolontariusze,pracownicy socjalni radomskich szpitali oraz Zbigniew Ciesielski prowadzący Hostel dla bezdomnych - Fundacja Chrześcijańska Droga Życia.

Przedstawiciele instytucji i organizacji na bieżąco współpracują ze sobą. Systematycznie uaktualniania jest też lista osób bezdomnych. 13 i 14 lutego przeprowadzą z osobami bezdomnymi ankiety zalecone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Funkcjonariusze Straży Miejskiej i streetworkerzy dotrą do osób szukających schronienia w opuszczonych pustostanach. Patrole Policji i Straży Miejskiej przeprowadzą ankiety z osobami bezdomnymi spotkanymi w przestrzeni publicznej.

Liczenie osób bezdomnych odbędzie się również w Areszcie Śledczym, ponieważ zakres miejsc, w jakich powinny być zbierane informacje o osobach bezdomnych wskazuje również na więzienia. Ankiety zostaną przekazane gminnemu koordynatorowi.

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych jest przeprowadzane co 2 lata w miesiącach zimowych. Tegoroczne będzie szóstą tego typu akcją. W 2017 roku podczas badania w Radomiu zliczono 262 osoby, z czego 108 osób przebywało w placówkach dla bezdomnych.

Gminnym koordynatorem badania w Radomiu jest Elżbieta Kocon, kierownik Schroniska Dla Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4