Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /RADOM/Poloneza czas zacząć!

Wiadomości z Radomia

Poloneza czas zacząć!

10 styczeń 2016 / Tekst
Za nami pierwsza studniówkowa noc – pełna wzruszeń, życzeń, obietnic, a przede wszystkim dobrej zabawy aż do rana.

W minioną sobotę odbyły się pierwsze bale studniówkowe. Bawili się m.in uczniowie radomskiej "Samochodówki", Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałbińskiego, a także VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego. W tym ważnym dniu byliśmy z uczniami VI LO.

Uczniowie jak co roku bawili się w szkole. Tym razem tematem studniówki był Harry Potter. Nie zabrakło cytatów z książki J.K. Rowling, efektów dźwiękowych i magii. Jednak tę magię tworzyła nie tyle muzyka i odwołania do powieści, a sami uczniowie i nauczyciele. Tradycyjnie, podczas balu głos zabrał dyrektor liceum – Romuald Lis:

Jak mogliśmy usłyszeć, dyrekcja i nauczyciele wykazali się znajomością terminów związanych z Harrym Potterem. Jednak obok dobrego humoru, jaki dopisywał wszystkim w VI LO, nie zabrakło wzruszeń i poważnych deklaracji. Piotr Nawrot, który mówił w imieniu wszystkich maturzystów:

Nie obyło się bez podziękowań dla rodziców i nauczycieli, którzy przez ostatnie trzy, a czasem – jeśli ktoś naukę w "Kochanowskim" zaczął już w gimnazjum – nawet sześć lat formowali młodych ludzi, by finalnie doprowadzić ich do dorosłości. Uczniowie napisanymi przez siebie wierszami dziękowali wychowawcom i wspominali wspólne chwile. Tej nocy jednak, niewątpliwie najważniejsi byli maturzyści. Jak sami mówią, studniówka to dla nich przekroczenie pewnej granicy:

Maturzyści wiedzą, że egzaminy już coraz bliżej, ale oprócz wiedzy z języka polskiego, matematyki i innych przedmiotów, do których będą podchodzić, mają także wiedzę dotyczącą studniówkowych przesądów:

Jak słyszeliśmy, były podwiązki i coś pożyczonego. Tradycyjnie także uczniowie zatańczyli poloneza i walca, w którym zaprezentowali się również nauczyciele:

Po uroczystych tańcach i zakończeniu części oficjalnej, maturzystów czekały już tylko pamiątkowe zdjęcia i zabawa do rana.

Teraz przed nimi, jak sami mówią, okres ciężkiej pracy. Wszystkim tegorocznym maturzystom już teraz życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za to, aby za symboliczne sto dni pokazali, na co ich stać.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4