Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 17 listopada - św. Elżbieta Węgierska
Słonecznie

0°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 77%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 17 Lis 2018

  Słonecznie 2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  Częściowe zachmurzenie 0°C -7°C

Radio Plus Radom /RADOM/Polska Polityka Społeczna ma sto lat

Wiadomości z Radomia

Polska Polityka Społeczna ma sto lat

09 listopad 2018 / Tekst

"Czerpiąc z przeszłości zmieniamy teraźniejszość" - pod takim hasłem odbyła się w Radomiu konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. W spotkaniu udział wzięła m.in wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Polska Polityka Społeczna ma sto lat
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Celem konferencji było - zgodnie z jej hasłem - pokazanie, w jaki sposób czerpiąc z przeszłości, można zmieniać teraźniejszość. Obok teorii, tematyki dotyczącej narodzin i rozwoju polityki społecznej na przestrzeni lat odbyły się również panele dyskusyjne, w których praktycy opowiedzieli o potrzebie polityki społecznej czy kierunkach ich rozwoju. - To co zostało wypracowane przed stu laty może z powodzeniem pomagać w usprawnianiu teraźniejszej polityki społecznej - przekonuje Maria Gagacka - prezes radomskiej oddziału Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. - Wzory działań ludzi zmieniają się dużo wolniej niż technika i technologia - podkreśla dr Gagacka: 

Sto lat temu narodziła się polityka społeczna. Zmieniała się na przestrzeni lat, jednak między tym, co było sto lat temu, a obecnie jest również wiele podobieństw - zauważa dr hab. Mirosław Grewiński - prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej: 

Konferencję patronatem honorowym objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W spotkaniu udział wzięła wiceminister Elżbieta Bojanowska, która mówiła o programach socjalnych, których celem jest zmienianie rzeczywistości. Obok programów proponowanych przez państwo jest wiele działań, które podejmować mogą samorządy w ramach polityki społecznej. - Receptą jest wspieranie potrzebujących w ich miejscu zamieszkania - przekonuje wiceminister Bojanowska:

Radom może pochwalić się takimi działaniami. To między innymi wprowadzenie karty N, rozwijająca się polityka senioralna czy wytchnieniowa, ale również nowe pomysły w dziedzinie pomocy społecznej - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik. - Oczywiście nie oznacza to, że możemy założyć ręce i mówić, że jesteśmy wspaniali. Cały czas chcemy się udoskonalać - mówi:

Tematyka polityki społecznej dobrze wpisuje się w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - zauważa Andrzej Gołębiowski - prorektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu: 

 

Organizatorami wydarzenia byli: Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej Zarząd Główny, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej Regionalny Oddział w Radomiu. Patronat honorowy nad konferencją sprawował Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast medialnie patronowało jej Radio Plus Radom. 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

0°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 77%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 17 Lis 2018

  2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  0°C -7°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 20
Cerrad Czarni Radom 7 18
Jastrzębski Węgiel 7 13
Stocznia Szczecin 6 12
ONICO Warszawa 6 12
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 12
PGE Skra Bełchatów 7 12
Indykpol AZS Olsztyn 7 10
Trefl Gdańsk 6 8
GKS Katowice 6 7
Cuprum Lubin 7 6
Chemik, Bygdoszcz 7 5
MKS Będzin 7 4
Asseco Resovia Rzeszów 7 2

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA