Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 24 kwietnia - św. Jerzy, męczennik
Radio Plus Radom /RADOM/Polska Polityka Społeczna ma sto lat

Wiadomości z Radomia

Polska Polityka Społeczna ma sto lat

09 listopad 2018 / Tekst

"Czerpiąc z przeszłości zmieniamy teraźniejszość" - pod takim hasłem odbyła się w Radomiu konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. W spotkaniu udział wzięła m.in wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Polska Polityka Społeczna ma sto lat
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Celem konferencji było - zgodnie z jej hasłem - pokazanie, w jaki sposób czerpiąc z przeszłości, można zmieniać teraźniejszość. Obok teorii, tematyki dotyczącej narodzin i rozwoju polityki społecznej na przestrzeni lat odbyły się również panele dyskusyjne, w których praktycy opowiedzieli o potrzebie polityki społecznej czy kierunkach ich rozwoju. - To co zostało wypracowane przed stu laty może z powodzeniem pomagać w usprawnianiu teraźniejszej polityki społecznej - przekonuje Maria Gagacka - prezes radomskiej oddziału Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. - Wzory działań ludzi zmieniają się dużo wolniej niż technika i technologia - podkreśla dr Gagacka: 

Sto lat temu narodziła się polityka społeczna. Zmieniała się na przestrzeni lat, jednak między tym, co było sto lat temu, a obecnie jest również wiele podobieństw - zauważa dr hab. Mirosław Grewiński - prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej: 

Konferencję patronatem honorowym objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W spotkaniu udział wzięła wiceminister Elżbieta Bojanowska, która mówiła o programach socjalnych, których celem jest zmienianie rzeczywistości. Obok programów proponowanych przez państwo jest wiele działań, które podejmować mogą samorządy w ramach polityki społecznej. - Receptą jest wspieranie potrzebujących w ich miejscu zamieszkania - przekonuje wiceminister Bojanowska:

Radom może pochwalić się takimi działaniami. To między innymi wprowadzenie karty N, rozwijająca się polityka senioralna czy wytchnieniowa, ale również nowe pomysły w dziedzinie pomocy społecznej - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik. - Oczywiście nie oznacza to, że możemy założyć ręce i mówić, że jesteśmy wspaniali. Cały czas chcemy się udoskonalać - mówi:

Tematyka polityki społecznej dobrze wpisuje się w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - zauważa Andrzej Gołębiowski - prorektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu: 

 

Organizatorami wydarzenia byli: Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej Zarząd Główny, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej Regionalny Oddział w Radomiu. Patronat honorowy nad konferencją sprawował Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast medialnie patronowało jej Radio Plus Radom. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4