Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 19 stycznia - św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/Polska Polityka Społeczna ma sto lat

Wiadomości z Radomia

Polska Polityka Społeczna ma sto lat

09 listopad 2018 / Tekst

"Czerpiąc z przeszłości zmieniamy teraźniejszość" - pod takim hasłem odbyła się w Radomiu konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. W spotkaniu udział wzięła m.in wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Polska Polityka Społeczna ma sto lat
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Celem konferencji było - zgodnie z jej hasłem - pokazanie, w jaki sposób czerpiąc z przeszłości, można zmieniać teraźniejszość. Obok teorii, tematyki dotyczącej narodzin i rozwoju polityki społecznej na przestrzeni lat odbyły się również panele dyskusyjne, w których praktycy opowiedzieli o potrzebie polityki społecznej czy kierunkach ich rozwoju. - To co zostało wypracowane przed stu laty może z powodzeniem pomagać w usprawnianiu teraźniejszej polityki społecznej - przekonuje Maria Gagacka - prezes radomskiej oddziału Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. - Wzory działań ludzi zmieniają się dużo wolniej niż technika i technologia - podkreśla dr Gagacka: 

Sto lat temu narodziła się polityka społeczna. Zmieniała się na przestrzeni lat, jednak między tym, co było sto lat temu, a obecnie jest również wiele podobieństw - zauważa dr hab. Mirosław Grewiński - prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej: 

Konferencję patronatem honorowym objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W spotkaniu udział wzięła wiceminister Elżbieta Bojanowska, która mówiła o programach socjalnych, których celem jest zmienianie rzeczywistości. Obok programów proponowanych przez państwo jest wiele działań, które podejmować mogą samorządy w ramach polityki społecznej. - Receptą jest wspieranie potrzebujących w ich miejscu zamieszkania - przekonuje wiceminister Bojanowska:

Radom może pochwalić się takimi działaniami. To między innymi wprowadzenie karty N, rozwijająca się polityka senioralna czy wytchnieniowa, ale również nowe pomysły w dziedzinie pomocy społecznej - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik. - Oczywiście nie oznacza to, że możemy założyć ręce i mówić, że jesteśmy wspaniali. Cały czas chcemy się udoskonalać - mówi:

Tematyka polityki społecznej dobrze wpisuje się w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - zauważa Andrzej Gołębiowski - prorektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu: 

 

Organizatorami wydarzenia byli: Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej Zarząd Główny, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej Regionalny Oddział w Radomiu. Patronat honorowy nad konferencją sprawował Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast medialnie patronowało jej Radio Plus Radom. 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4