Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Pomysł Skurkiewicza na środowisko

Wiadomości z Radomia

Pomysł Skurkiewicza na środowisko

10 wrzesień 2018 / Tekst

Więcej parków, elektryczne autobusy i wydzielenie lasu miejskiego – to niektóre propozycje Wojciecha Skurkiewicza, kandydata PiS na prezydenta Radomia, w dziedzinie środowiska.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Wojciech Skurkiewicz kładzie szczególny nacisk na realizację programu LIFE. Chodzi m.in. o dokończenie projektu „RadomKlima”. Kandydat PiS uważa, że miasto jest opieszałe w realizacji programu.

- Te środki finansowe już powinny być wykorzystane. Dziś wiemy, że są olbrzymie opóźnienia, problemy z wydatkowaniem tych środków finansowych, które, mam nieodparte wrażenie, są traktowane przez obecne władze miasta w sposób niepoważny – mówi Wojciech Skurkiewicz:

Kandydat PiS proponuje także budowę tzw. „błękitnej infrastruktury” w parkach i skwerach miejskich. Chodzi o magazynowanie wód opadowych i wykorzystywanie ich do nawadniania zieleni.

- Radom cierpi na brak wody. Musimy to absolutnie zmienić – mówi.

Wojciech Skurkiewicz wypowiedział się także na temat stanu powietrza w Radomiu. Według niego receptą na poprawę jakości są: dofinansowanie termomodernizacji, likwidacji pieców węglowych oraz zakup elektrycznych autobusów i wykorzystywanie tego typu pojazdów przez służby miejskie. Wiąże się to także z koniecznością budowy stacji elektrycznych.

- Już jestem po rozmowach z jedną ze spółek, która jest zainteresowania postawić pierwszy moduł w Radomiu. Wkrótce będziemy mówili o szczegółach – zapowiada Skurkiewicz.

Kolejną propozycją jest stworzenie lasu miejskiego „Koniówka”. Miałyby tam powstać ścieżki edukacyjne, park linowy, leśna zagroda edukacyjna czy leśna polana piknikowa. Tutaj chodzi o część terenu, która należy do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu:

Wojciech Skurkiewicz obiecuje także zwiększenie ilości zieleni w mieście.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4