Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/Ponad 11 mln zł dla Radomia

Wiadomości z Radomia

Ponad 11 mln zł dla Radomia

16 kwiecień 2018 / Tekst

Rząd przekaże wsparcie dla trasy N-S. Dowiedzieli się o tym radni na nadzywczajnej sesji rady miejskiej.

Gmina Radom pozyskała ponad 11 mln złotych na budowę trasy N-S. Środki pochodzą z ministerstwa infrastruktury. Informację potwierdził Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, który uczestniczył w nadzywczajnej sesji Rady Miejskiej w Radomiu. Posiedzenie było poświęcone m.in. budowie trasy N-S:

Do rządowego wsparcia odniósł się także Radosław Witkowski, prezydent miasta:

Radny Jakub Kowalski mówił w czasie obrad, że sesja została zwołana na prośbę klubu PiS. - Prezydent Witkowski obiecywał, że całość tej inwestycji zostanie oddana do użytku jeszcze za jego kadencji, a tak się nie stanie. Nie będzie wybudowanego do listopada tego roku ani jednego kilometra - mówił radny Kowalski o budowie trasy N-S:

Radny Wiesław Wędzonka z PO ripostował, że dzisiejsza sesja została zwołana w celach politycznych z racji rozpoczętej kampanii do wyborów samorządowych:

Przypomnijmy. Trasa N-S będzie składa się z trzech etapów budowy. Pierwszy z nich połączy rondo Mikołajczyka z ulicą Szklaną. Drugi - osiedle Południe z osiedlem Planty, natomiast trzeci ulicę Żeromskiego z ulicą Struga. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie pierwszego odcinka trasy. Do końca czerwca przyszłego roku ma zostać wybudować węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S będzie miała dwie jezdnie - po dwa pasy w każdym kierunku. Wybudowany zostanie również nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii Warszawa – Radom, w tym budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną. Na całym odcinku powstaną także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4