Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

Trasa rowerowa do Sielpi

czwartek, 02 stycznia 2014 13:33 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W Sielpi pod Końskimi kończyć się będzie licząca blisko 2 tysiące kilometrów trasa rowerowa łącząca pięć województw Polski Wschodniej.

Początek ścieżki wyznaczać będzie przeprawa promowa przez Nogat w miejscowości Kępiny Wielkie. To województwo warmińsko-mazurskie; łącznie rowerowy szlak będzie liczył tu 420 km. - Trasa kończyć się będzie w województwie świętokrzyskim. Na naszym terenie liczyć będzie ona 190 km i kończyć się będzie w Sielpi - mówi Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. Budowa realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej tras rowerowych ma potrwać do końca 2015 roku. Województwo świętokrzyskie będzie promować cały projekt „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”. Na to zadanie pozyskało blisko 25 mln zł. Umowa w tej sprawie podpisana została w Sielpi.
„Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójną trasę rowerową biegnącą przez pięć województw: lubelskie (ok. 350 km), podkarpackie (ok. 430 km), podlaskie (ok. 590 km), świętokrzyskie (ok. 190 km) i warmińsko-mazurskie (ok. 420 km). Będzie ona przeprowadzona przez atrakcyjne obszary, m.in. miejsca cenne przyrodniczo, zabytki, ważne węzły komunikacyjne, przesiadkowe. W projekcie zaplanowano modernizację już istniejących tras rowerowych, budowę nowych, wykorzystanie istniejących dróg o niewielkim natężeniu ruchu, utworzenie sieci miejsc postojowych i odpowiednie oznakowanie całego szlaku. Wartość projektu to 274,37 mln zł, w tym dofinansowanie z UE: 223,62 mln zł.

Zapraszamy do nas: