Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Porozumienie między powiatem i pogotowiem

Wiadomości z Radomia

Porozumienie między powiatem i pogotowiem

29 wrzesień 2017 / Tekst

Jest porozumienie pomiędzy Starostwem Powiatowym a Radomską Stacją Pogotowia Ratunkowego w sprawie finansowania nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Przypomnijmy, że z początkiem października przestają działać punkty nocnej i świątecznej opieki medycznej w szpitalu w Krychnowicach oraz przy ulicy Okulickiego. Zmiany są spowodowane wchodzącą w życie ustawą o sieci szpitali.

Narodowy Fundusz Zdrowia zaproponował, by w Iłży zorganizowano zabezpieczenie dla 70 tys. mieszkańców powiatu radomskiego, a w Pionkach dla pozostałej części powiatu. W ocenie władz powiatu to była zła decyzja, bowiem mieszkańcy Przytyka, czy Wolanowa, nie będą jeździć do Pionek, czy Iłży, lecz do Radomia, bo mają najbliżej. Dlategto zdecydowano pomóc finansowo miejski szpital, który będzie obsługiwał północno-zachodnią część powiatu radomskiego. Wicestarosta radomski Leszek Margas:

Sławomir Idzikowski, dyrektor szpitala w Pionkach:

Nocna i świąteczna opieka medyczna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. Dyżurujący lekarz udziela porad w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) oraz telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie: nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy, gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4