Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Poseł PiS: to była najtrudniejsza decyzja w moim życiu

Wiadomości z Radomia

Poseł PiS: to była najtrudniejsza decyzja w moim życiu

06 październik 2016 / Tekst

To była najtrudniejsza decyzja w moim życiu - powiedział poseł PiS Robert Telus, który głosował za odrzuceniem projektu zmian w ustawie aborcyjnej. Jednocześnie skrytykował część środowisk pro-life, które swoimi działaniami zaszkodziły ustawie dotyczącej ochrony ludzkiego życia. Parlamentarzysta będzie gościem Bilansu Dnia, dzisiaj o godzinie 17.30.

gosc.pl
gosc.pl

Poseł Telus poinformował, że w klubie PiS nie było dyscypliny klubowej. - Każdy mógł zdecydować, jak zagłosuje. W swoim sumieniu podjąłem taką, a nie inną decyzję. Uczestnikom czarnych marszów nie chodziło o dobro kobiet, ale o podsycanie niepokojów w społeczeństwie - powiedział poseł PiS.

Dodał, że PiS jest za ochroną ludzkiego życia. - Brałem udział w rozmowach z ruchami pro-life. Część z nich była przeciwko karaniu kobiet za dokonanie aborcji. Złożenie tego projektu ustawy było zerwaniem tych rozmów, które miały doprowadzić do ochrony ludzkiego życia. Był moment, że 80 procent społeczeństwa było za ustawą w tej sprawie, teraz trzeba wszystko budować od nowa - powiedział poseł Telus.

Teraz skupiamy się na programie wsparcia dla rodzin i dla matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż oraz niepełnosprawnych. - Nie poddajemy się, zrobimy wszystko, aby w tej kadencji doprowadzić do ochrony życia - powiedział poseł z Opoczna.

Przypomnijmy, że Sejm odrzucił dzisiaj projekt zmian w ustawie aborcyjnej - za takim rozwiązaniem było 352 posłów. Przeciw było 58 osób, a 18 wstrzymało się od głosu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4