Na antenie: SEDNO SRRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /RADOM/Poseł Suski pyta minister Bieńkowską o lotnisko

Wiadomości z Radomia

Poseł Suski pyta minister Bieńkowską o lotnisko

11 czerwiec 2014 / Tekst

Kiedy na radomskim lotnisku zostanie uruchomione i oddane do użytku urządzenie nawigacyjne DVOR /DME? Takie pytanie zadał poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski w interpelacji do minister Elżbiety Bieńkowskiej.

fot. http://www.aviacol.net
fot. http://www.aviacol.net

Do wyposażenia lotniska w pomoce nawigacyjne zobowiązana została Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. - Przedstawiciele PAŻP informowali, że urządzenie zostanie oddane do użytku w sierpniu, potem do końca września, by wreszcie w piśmie z 3 czerwca br., podpisanym przez Krzysztofa Kapisa - prezesa PAŻP, zakomunikować, że uruchomienie operacyjne urządzenia nastąpi w okresie listopad - grudzień 2014 - niepokoi się poseł Suski.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

PAŻP podpisała 11 lipca ubiegłego roku umowę z firmą KEYMILE na budowę i uruchomienie na radomskim lotnisku DVOR/DME. Z umowy wynika, że urządzenie miało być gotowe w maju 2014 roku. Marek Suski nie rozumie opóźnień w tej sprawie. - Jest to całkowicie niezrozumiała i nieakceptowana decyzja PAŻP. Pomimo uzyskania certyfikatu lotniska, wpisu do rejestru lotnisk i uzyskania statusu zarządzającego całością lotniska cywilno-wojskowego, Port Lotniczy Radom nie może realizować zadań do których został powołany. Latem i jesienią 2014 roku na radomskim lotnisku nie będą mogły odbywać się operacje lotnicze z użyciem samolotów komunikacyjnych. Podpisana w ubiegłym tygodniu umowa z linią 4You Airlines przewiduje uruchomienie regularnych połączeń z europejskimi miastami pod warunkiem funkcjonowania urządzenia DVOR/DME. Kolejna negocjowana umowa, z innym przewoźnikiem, przewiduje dodatkowo podanie terminu zakończenia budowy urządzenia ILS kat.I. Opóźnienia przy budowie urządzenia DVOR/DME na radomskim lotnisku uniemożliwiają rozpoczęcie cywilnych operacji lotniczych, narażając Gminę Miasta Radomia na straty finansowe - napisał w interepelacji poseł PiS.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4