Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Potrącił na przejściu kobietę

Wiadomości z Radomia

Potrącił na przejściu kobietę

16 październik 2013 / Tekst

Na ulicy Prażmowskiego pojazd potrącił kobietę. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych.

Na jednym pasie ruchu zatrzymał się pojazd by ustąpić pierwszeństwa pieszym, natomiast jadący drugim pasem pojazd marki renault clio, który prowadził 32-letni mężczyzna nie zatrzymał się i potrącił przechodzącą przez przejście 48-latkę. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci z radomskiej drogówki, którzy byli w pobliżu. Na miejsce przyjechało pogotowie – na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało i nie potrzebna była hospitalizacji. 

Za wykroczenie jakim jest omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym jest mandat w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w okolicach przejścia dla pieszych. Nie wolno wyprzedzać przed przejściem, nie mówiąc już o tym, że gdy wcześniej przed przejściem zatrzymał się jakiś pojazd, również trzeba zrobić to samo. Takie omijanie pojazdu może skończyć się zdarzeniem bardzo poważnym w skutkach. Nie chodzi tylko o naruszenie przepisu, ale o życie człowieka, który jest bezbronny wobec pędzącej maszyny i w takich kategoriach trzeba o tym myśleć.
Przypominamy, że osoby, które chcą przemieścić się na drugą stronę ulicy powinny zawsze pamiętać, że nawet na przejściu dla pieszych istnieją zagrożenia i zawsze trzeba się upewnić czy kierowca nas widzi i zdąży zareagować.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4