Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Praca formą resocjalizacji osadzonych

Wiadomości z Radomia

Praca formą resocjalizacji osadzonych

22 luty 2019 / Tekst

Są kucharzami, budowlańcami czy magazynierami, a ich praca, to też forma resocjalizacji - w Areszcie Śledczym w Radomiu przebywa około tysiąca osadzonych. Ilu z nich pracuje, ilu zarabia i komu przysługuje ten przywilej?

Areszt Śledczy na Koziej Górze w Radomiu to zakład penitencjarny, w którym przebywa około tysiąca osadzonych. Przeznaczony jest on dla młodocianych, którzy nie ukończyli 21 lat oraz osób, które po raz pierwszy będą znajdowały się w izolacji. To zakład karny typu półotwartego, gdzie m.in. cele mieszkalne mogą być otwarte w dzień i w nocy, a w wyznaczonych godzinach więźniowie mogą przebywać w pracy. Przebywanie w Oddziale Zewnętrznym i możliwość pracy jest przywilejem, a więzień swoją postawą i zachowaniem musi sobie na to zasłużyć.

Ponad połowa osadzonych w Areszcie Śledczym na Koziej Górze jest zatrudnionych. Ok. 400 osób pracuje odpłatnie i nieodpłatnie na terenie aresztu, ponad 100 więźniów na zewnątrz. Nieodpłatnie, osadzeni podejmują różnego rodzaju prace na rzecz środowiska lokalnego. Są angażowani do wszystkich koniecznych prac: w kuchni, porządkowych, wszelkiego rodzaju napraw i drobnych remontów, a także w pralni. W placówce w ramach procesu resocjalizacji z powodzeniem funkcjonuje też hala produkcyjna, w której więźniowie pracują przy produkcji obuwia - mówi rzecznik placówki – Dagmara Janus - Leśniewska:

Część ze skazanych otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę. Zdarza się, że są także zatrudniani przez firmy zewnętrzne, przede wszystkim przy pracach remontowo – budowlanych oraz warsztatach samochodowych. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że zatrudnianie skazanych przynosi wymierne korzyści dla zatrudniającego, a dla skazanych jest niezwykle istotną formą resocjalizacji. Kontrahenci zatrudniający osoby pozbawione wolności podkreślają duże zaangażowanie skazanych w wykonywaną pracę, ich fachowość oraz właściwą postawę w pracy:

 Obecnie w Areszcie Śledczym w Radomiu przebywa około tysiąca osadzonych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4