Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Premier Morawiecki zapowiedział szereg inwestycji

Wiadomości z Radomia

Premier Morawiecki zapowiedział szereg inwestycji

18 maj 2018 / Tekst

Samodzielny zakład przemysłowo-obronny zostanie wydzielony w Pionkach. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki, który dzisiaj przebywał w Radomiu. Szef rządu zapowiedział również szereg inwestycji na Ziemi Radomskiej.

Wiele uwagi premier Morawiecki poświęcił podradomskim Pionkom. Jak ocenił premier, na skutek błędów poprzedników - PO i PSL - w Pionkach "nastąpiła degradacja przemysłowa, upadek Pionek i coś co było chlubą polskiego przemysłu, to dziś można powiedzieć, że jest opuszczonym i zapomnianym miejscem".

- W Pionkach, mogę dziś powiedzieć, jestem po uzgodnieniu z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem, że Pionki wydzielimy jako samodzielny zakład przemysłowo-obronny i to będzie tutaj, na ziemi radomskiej, w Pionkach, bardzo ważne miejsce rozwoju przemysłu - powiedział szef rządu.

- Zainwestujemy co najmniej 250-300 mln zł, ogromną kwotę w ciągu kilku najbliższych lat, w linię produkcyjną do produkcji nitrocelulozy, do produkcji innych czynników, która będzie ważnym ogniwem samodzielności, suwerenności i naszego przemysłu obronnego - tutaj w Pionkach, na ziemi radomskiej - zadeklarował Morawiecki:

Słowa premiera Morawieckiego skomentował minister Marek Suski, szef gabinetu premiera:

Na sali był obecny wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz:

Premier Morawiecki przypomniał także, że Fabryka Broni w Radomiu zrealizuje zamówienie na 53 tys. karabinków Grot. Kontrakt ma wynieść 500 mln zł. - To wielkie zamówienie industrialne, wielkie zamówienie przemysłowe, inżynierskie, techniczne, technologiczne, które da wiele miejsc pracy, zamówienie na wiele lat do przodu. Ja wierzę, że polska myśl techniczna nie będzie zwijana (...) tylko rozwijana, bo my chcemy Polskę rozwijać - podkreślił szef rządu:

Po części oficvjalnej była możliwość zadawania pytań premierowi Morawieckiemu. Jedno z nich dotyczyło przyszłości lotniska w Radomiu:

W spotkaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu uczestniczyło ponad 300 osób. Kolejne kilkadziesiąt, które czekało przed budynkiem nie zostało wpuszczonych z powodu braku miejsc.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4