Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Prezes PPL zaprasza na kawę na lotnisku

Wiadomości z Radomia

Prezes PPL zaprasza na kawę na lotnisku

29 marzec 2019 / Tekst

4 kwietnia miała ruszyć rozbiórka terminala na radomskim lotnisku. Problem jest z właścicielem jednej z kawiarni, który nie chce wycofać swojej działalności. W związku z tym prezes Mariusz Szpikowski zaprasza wszystkich radomian na kawę do tego lokalu.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zorganizowało dziś happening w terminalu radomskiego lotniska. Prezes spółki Mariusz Szpikowski zaprosił media i radomian na kawę w jednym z lokali.

- 4 kwietnia byliśmy gotowi do prac związanych z wyburzeniem terminala. Mamy wyłonioną firmę, która mogłaby te prace rozpocząć. Niestety, mamy problem z najemcą w tym terminalu. W chwili obecnej mamy taką sytuację, że poprzez upór najemcy nie jesteśmy w stanie rozpocząć prac 4 kwietnia - tłumaczy prezes Mariusz Szpikowski.

Firma, która wynajmuje powierzchnię ma umowę z syndykiem.

- Firma ta płaci, czy powinna płacić syndykowi czynsz z tytułu najmu. Z drugiej strony - z tego, co słyszałem w mediach - ma jakieś roszczenie związanie nie wiem z jakim tytułem. Powinno to być roszczenie do syndyka, zgłaszane do masy upadłościowej. Powinien być traktowany tak, jak każdy inny wierzyciel. To, że zostanie ostatecznie usunięta z terminala nie budzi żadnych wątpliwości. Jest to tylko kwestia czasu - dodaje prezes Szpikowski.

Prezes PPL przekonuje, że próbował dociec, dlaczego firmie zależy na utrzymywaniu tego lokalu. Nie udało się jednak dowiedzieć i w związku z tym zaprosił... dziennikarzy i radomian na kawę. Działania najemcy nazywa "małpią złośliwością".

Lokal świeci pustkami, krzesła są złożone i nie ma nikogo z obsługi.

- Wiem, że firma ma jakieś roszczenia związane pewnie z tym, żeby zbudować sobie jakieś wyniki finansowe. Tym bardziej chciałem państwa zachęcić, abyście odwiedzali terminal lotniska w Radomiu. Kupujcie jak najwięcej produktów w stoiskach tej firmy, aby w tym czasie, kiedy jest w okresie wypowiedzenia, pozwolić odbudować przychody. Może to pozwoli troszeczkę zrekompensować kwestie finansowe tej firmie - zachęca Mariusz Szpikowski.

Lokal - podobnie jak całe lotnisko - jest oczywiście zamknięty.

Udało nam się skontaktować z adwokatem Krzysztofem Gołąbem, syndykiem masy upadłościowej Portu Lotniczego w Radomiu.

- Z mojej strony, jako syndyka masy upadłości Portu Lotniczego w Radomiu, zostały podjęte wszystkie decyzje, jakie można było podjąć. Złożylem oświadczenie spółce Lagardere [najemcy lokalu - przyp. red.] dwukrotnie. Pierwszy raz w listopadzie i drugi raz w marcu. Mam informację, ze moje oświadczenie dostarczono spółce 19 marca. To drugie oświadczenie, które zostało wysłane, że w ciągu trzech miesięcy spółka Lagardere powinna opuścić budynki Portu Lotniczego w Radomiu. Sprawa z mojej strony, jako syndyka, jest zamknięta - mówi adw. Krzysztof Gołąb.

Co dalej? Nie wiadomo. Jedno jest pewne - prace przy wyburzaniu terminalu lotniska w Radomiu nie mogą się rozpocząć, dopóki firma nie wycofa z niego swojej działalności.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4