Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/Prezydent ma wotum zaufania od mieszkańców

Wiadomości z Radomia

Prezydent ma wotum zaufania od mieszkańców

25 czerwiec 2019 / Tekst

- Jesteśmy oburzeni, że radni PiS przechodzą w politykę, a nie w działania samorządowe. Ważne jest to, że wyborcy w listopadzie powiedzieli "tak" dla pana prezydenta Witkowskiego - mówi poseł Platformy Obywatelskiej Anna Białkowska. Parlamentarzyści PO odnieśli się do wczorajszego nieudzielenia przez radnych wotum zaufania dla Radosława Witkowskiego. 

Prezydent ma wotum zaufania od mieszkańców
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej z Radomia są oburzeni wynikiem wczorajszego głosowania nad wotum zaufania dla prezydenta Radomia. Zdaniem posłów PO to decyzja polityczna, która podjęta została na Wiejskiej w Warszawie, a później przeniesiona na Moniuszki w Radomiu. Podczas wtorkowego briefingu prasowego Anna Białkowska i Leszek Ruszczyk wyrazili swoje oburzenie wczorajszą postawą radnych. 

- Prezydent otrzymał najważniejsze wotum zaufania - wotum zaufania od mieszkańców miasta. To, co wydarzyło się podczas wczorajszej sesji to polityczna hucpa i zamach na demokrację - mówi poseł Anna Białkowska: 

Zdaniem posła Leszka Ruszczyka radnym Prawa i Sprawiedliwości zabrakło odwagi, by sprzeciwić się decyzjom podjętym przez ich sejmowych zwierzchników. Polityka powinna być uprawiana przy Wiejskiej. Przy Moniuszki jest miejsce na merytoryczną dyskusję, której wczoraj zabrakło: 

Podczas wczorajszej sesji absolutoryjnej za udzieleniem wotum zaufania głosowało 11, przeciwko 16. Nikt nie wstrzymał się od głosu - relacja tutaj. Radni nie przyjęli również sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2018 i nie udzielili prezydentowi absolutorium - relacja tutaj

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4