Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Prezydent Radomia: Mamy to!

Wiadomości z Radomia

Prezydent Radomia: Mamy to!

14 marzec 2018 / Tekst

Prezydent Radomia Radosław Witkowski dziś o godz. 10 podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy al. Wojska Polskiego, ul Żółkiewskiego i części ul. Zwolińskiego. W sobotę podpis złożył wojewoda mazowiecki. 

Prezydent Radomia: Mamy to!
fot. Radio Plus Radom

Miasto dostanie na tę inwestycję 93 mln zł z budżetu państwa. - Duża satysfakcja dla mnie, bo od samego początku uważałem, że jesteśmy w stanie pozyskać więcej niż 50%. Mieliśmy takie sugestie, pohukiwania nawet, że powinniśmy zgodzić się na dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 50%. Twardo uważałem, korzystając także ze swojego doświadczenia parlamentarnego, że jesteśmy w stanie powalczyć o znacznie większą pulę - 80%, bo to droga międzynarodowa, droga o strategicznym znaczeniu dla naszego państwa i to nam się udało. Dziś mogę wszystkim radomianom powiedzieć: Mamy to! Jesteśmy gotowi na realizację tej inwestycji - powiedział po podpisaniu umowy prezydent Radosław Witkowski:

Jeszcze w sobotę Radosław Witkowski miał wątpliwości co do niektórych zapisów umowy [więcej]. W poniedziałek dostał komplet dokumentów. Prawnicy wyjaśnili wątpliwości. - Dziś mogę powiedzieć, że jestem spokojny o los tej inwestycji, dlatego zdecydowałem się złożyć podpis pod tą umową. Dziś to nie już czas, żebyśmy wracali do tych wszystkich dyskusji, wątpliwości - przyznał prezydent Radomia.

Szczególnie podziękował za zaangażowanie w pozyskanie środków wicemarszałkowi Senatu Adamowi Bielanowi. - Zgoda zmienia Radom - skwitował włodarz miasta. 

Inwestycja podzielona będzie na dwa etapy. - Pierwszy to rozbudowa ul. S. Żółkiewskiego od linii kolejowej nr 8 do ronda im. ks. J. Popiełuszki wraz z rondem oraz wlotem do ronda z ul. Kozienickiej. To ok. 1 km. Drugi etap to rozbudowa al. Wojska Polskiego od ronda ks. J. Popiełuszki do ronda Matki Boskiej Fatimskiej wraz z rozbiórką istniejących i budową nowych wiaduktów. Długość odcinka to ok. 4 km - wyjaśnił prezydent. 

Podczas najbliższej sesji rady miejskiej pozyskane fundusze zostaną wpisane do budżetu Radomia.

Inwestycja zostanie zrealizowana do 2020 roku włącznie. - Mam nadzieję, że chociaż podpisywaliśmy tę umowę z wojewodą mazowieckim osobno, to w roku 2020 wspólnie będziemy cieszyć się z tego wielkiego sukcesu - powiedział prezydent Witkowski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4