Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 21 listopada - św. Gelazy I, papież
Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 21 Lis 2017

    Pochmurno 3°C 0°C

  • 22 Lis 2017

    Chwilowe opady deszczu 3°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/Prezydent zaskarża decyzję wojewody

Wiadomości z Radomia

Prezydent zaskarża decyzję wojewody

11 wrzesień 2017 / Tekst
fot. Radio Plus Radom

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zaskarżył decyzję wojewody mazowieckiego dotyczącą wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Do rozpoznania sprawy dojdzie prawdopodobnie w drugiej połowie października.

Pismo zaskarżające decyzję Zdzisława Sipiery - wojewody mazowieckiego dotyczące wygaszenia mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego trafiło we wtorek, 5 października. - W piąkek, 8 października Sąd wysłał do Wojewody Mazowieckiego wezwanie do uzupełnienia akt administracyjnych sprawy w postaci nadesłania oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zwrotnych potwierdzeń odbioru zaskarżonego zarządzenia. - informuje Joanna Kube - przewodnicząca Wydziału Informacji Sądowej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Odpis odpowiedzi na skargę trafił również do pełnomocnika prezydenta.

Po uzupełnieniu braków formalnych sąd podejmie dalsze czynności zmierzające do rozpoznania sprawy. - Wstępny planowany termin rozpoznania sprawy to druga połowa bieżącego roku. - dodaje Joanna Kube.

Przypomnijmy, wojewoda Zdzisław Sipiera wydał pod koniec czerwca zarządzenie zastępcze, w którym stwierdził wygaśnięcie mandatu Prezydenta Radomia. Wcześniej, 19 kwietnia br., wezwał Radę Miejską w Radomiu do podjęcia uchwały o wygaszeniu mandatu. Z ustaleń CBA wynika, że Prezydent wbrew zakazowi, wynikającemu z Ustawy antykorupcyjnej, zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy sp. z o.o:

Podstawą wygaszenia mandatu są ustalenia wynikające z zakończonego postępowania wyjaśniającego, prowadzonego po otrzymaniu zawiadomienia CBA o naruszeniu przez Prezydenta tzw. Ustawy antykorupcyjnej. Z ustaleń CBA wynika, że Prezydent, wbrew zakazowi wynikającemu z ustawy, zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy sp. z o.o. W ramach prowadzonego przez Wojewodę postępowania wyjaśniającego zwrócono się do Prezydenta Radomia o wyjaśnienia i przedstawienie swojego stanowiska. Przeanalizowano także dokumentację przekazaną przez CBA oraz materiały z sesji Rady Miejskiej. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwala stwierdzić, że Prezydent Radomia został nieprawidłowo zgłoszony do rady nadzorczej spółki prawa handlowego, tym samym naruszył przepisy art. 4 i 6 Ustawy antykorupcyjnej - poprzez członkostwo w radzie nadzorczej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA