Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Priorytety PiS-u dla Mazowsza

Wiadomości z Radomia

Priorytety PiS-u dla Mazowsza

20 sierpień 2018 / Tekst

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło dzisiaj priorytety dla woj. mazowieckiego. Wśród nich jest m.in. modernizacja linii kolejowej Warka - Radom czy budowa południowej obwodnicy Warszawy.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Budowa południowej obwodnicy Warszawy, mazowiecki odcinek autostrady A2, modernizacja linii kolejowej Warka - Radom, budowa Elektrowni Ostrołęka czy mazowieckie odcinki dróg Via Baltica - to priorytety Prawa i Sprawiedliwości dla Mazowsza. Dziś ministrowie, posłowie i radni przedstawili działania, które podejmą, jeśli wygrają wybory.

- "Obiecujemy, realizujemy i dotrzymujemy słowa" - to jest nasze motto. Naszą siłą jest to, co dla każdego w życiu, a więc wiarygodność. Obiecaliśmy kilka lat temu realizację poważnych programów w Polsce i będziemy konsekwentnie proponować dalsze rozwiązania, jeśli chodzi o wybory samorządowe - mówił w Radomiu Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości do wyborów samorządowych.

Minister Jakub Kowalski, szef kancelarii Senatu i radny radomskiej rady miejskiej wskazywał na dysproporcje w dofinansowaniach z samorządu województwa mazowieckiego.

- Koalicja PO-PSL, która od lat rządzi tym województwem jest bardzo przychylna dla Warszawy, często jeszcze bardziej dla Płocka, ale zapomina, że Mazowsze to jest region, który wymaga zrównoważonego rozwoju i zapomina o tym, że istnieje południowe Mazowsze, ta biedniejsza część, która powinna otrzymywać więcej środków. Tak się nie dzieje - mówił minister Kowalski.

- My nie chcemy bawić się w awantury. Chodzi o to, aby na Mazowszu współpraca układała się dobrze i żeby zyskali na tym mieszkańcy - mówił Radosław Fogiel, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Wojciech Skurkiewicz, kandydat PiS na prezydenta Radomia zwrócił uwagę, że to będą ważne wybory samorządowe, bo kolejna kadencja weźmie udział w przygotowaniach nowej perspektywy budżetu Unii Europejskiej.

Minister Marek Suski zapewnia, że środki w województwie mazowieckim będą dzielone równomiernie. Stąd program dla całego Mazowsza, a nie tylko poszególnych jego części.

Przypomnijmy wybory samorządowe odbędą się 21 października. Ewentualna druga tura dwa tygodnie później - 4 listopada.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4