Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Prosty kręgosłup w radomskich szkołach

Wiadomości z Radomia

Prosty kręgosłup w radomskich szkołach

26 czerwiec 2019 / Tekst

120 uczniów klas I-VI radomskich szkół podstawowych będzie zdiagnozowanych pod kątem wad kręgosłupa i będzie mogło skorzystać z zajęć korekcyjnych. Samorząd mazowiecki przyznał na ten cel 350 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Prosty kręgosłup w radomskich szkołach
fot. http://www.psp5.eu

Projekt realizował będzie Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. W piątek umowę podpiszą: wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz p.o. dyrektora MWOMP Agnieszka Sulkowska. W latach 2019-2021 przeprowadzone zostaną dwa turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Najpierw uczniowie przejdą badania kwalifikacyjne, a następnie rozpoczną rehabilitację. Dwa razy w tygodniu przez dziewięć miesięcy będą odbywały się grupowe zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Ćwiczenia będą mogły być realizowane tak na sali ćwiczeń jak i w domu. Każdy uczestnik projektu będzie mógł skorzystać także z z indywidualnych porad fizjoterapeuty oraz badań kontrolnych i końcowych.

Oprócz części typowo rehabilitacyjnej, prowadzona będzie także edukacja, zachęcająca do dbania o kręgosłup. Przewidziane są pogadanki i zabawy. Rodzice, nauczyciele, pielęgniarki i lekarze będą mogli skorzystać ze szkoleń i spotkań.

Najczęstszymi wadami postawy u dzieci i młodzieży są skolioza, młodzieńcza kifoza piersiowa oraz zniekształcenia kończyn dolnych. Ważne jest wczesne wykrycie i rehabilitacja. Taki jest też cel projektu. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 376 tys. zł.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4