Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Przebudowa ul. Uniwersyteckiej

Wiadomości z Radomia

Przebudowa ul. Uniwersyteckiej

26 sierpień 2014 / Tekst

Zmiany na ul. Uniwersyteckiej.

za: MZDiK
za: MZDiK

Na przebudowywanej obecnie ulicy Uniwersyteckiej na Wacynie po raz pierwszy został zastosowany nowy rodzaj podbudowy jezdni- czytamy w komunikacie MZDiK w Radomiu. Jest to mieszanka mineralno-cementowo-emulsyjna (MCE). Będziemy teraz obserwować, jak sprawdzi się ta masa. Jeśli wszystko będzie w porządku, to być może będziemy stosować ją w Radomiu częściej- informuje MZDiK.
MCE to mieszanka kruszywa, cementu oraz emulsji. W naszym mieście jeszcze jej nigdzie nie stosowaliśmy. Na ulicy Uniwersyteckiej została ona położona po raz pierwszy. Podbudowa "eliminuje pewne złe zachowania podbudów na bazie spoiwa hydraulicznego czyli cementu oraz podbudów z kruszywa" (to cytat z fachowego opisu tej technologii).
Przebudowana ulica Uniwersytecka zapewni dojazd od strony ulicy Przytyckiej do budowanego Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej, a także do Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej- informuje MZDiK. W ramach zamówienia wykonawca rozebrał starą nawierzchnię jezdni, zbudował kanalizację deszczową i ułożył nową podbudowę. Na niej wkrótce będzie układana masa bitumiczna. Wzdłuż ulicy Uniwersyteckiej powstanie ciąg pieszo-rowerowy i miejsca parkingowe. Zadanie realizuje radomska firma Zyko-Dróg. Będzie ono kosztowało 1 milion 228 tysięcy 185 złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4