Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Przedszkole w chmurze, dziennik w smartfonie

Wiadomości z Radomia

Przedszkole w chmurze, dziennik w smartfonie

05 czerwiec 2019 / Tekst

Już od września rusza w Radomiu aplikacja iPrzedszkole. Rodzice będą mogli w domu utrwalać z dziećmi, to co przyswajają sobie w przedszkolu.

Przedszkole w chmurze, dziennik w smartfonie
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

- Aplikacja iPrzedszkole zostaje doposażona o zasoby multimedialne, które są skorelowane ze scenariuszami pracy nauczyciela. To są i bajeczki i piosenki i gry edukacyjne. Będzie też wsparcie dla nauczycieli. Nauczyciele przygotowania przedszkolnego będą mogli korzystać z gotowych scenariuszy, które będą dopasowane do odpowiednich zasobów multimedialnych. Te zasoby będzie można uruchamiać na różnych urządzeniach multimedialnych - wyjaśnia koordynator projektu, kierownik Biura ds. Systemów i Projektów Oświatowych UM w Radomiu Mariusz Krawczyk:

 

Z początkiem nowego roku szkolnego pojawią się także udogodnienia dla kolejnych etapów edukacji. E-dziennik zastąpi Synergia. - Synergia to przede wszystkim zbiór wielu dodatkowych aplikacji, które wchodzą w skład tej megaaplikacji - mówi Mariusz Krawczyk. Jedną z nowości będzie Dziennik Pedagoga. Nie będzie konieczne prowadzenie papierowej dokumentacji. Wdrożony zostanie także program, obsługujący świetlicę. - Tam czasami jest dwoje, troje nauczycieli, którzy odpowiadają za dzieci, które wchodzą i wychodzą. Ktoś przyjdzie na godzinę, ktoś na dwie godziny i to wszystko opisać, który nauczyciel, za które dziecko odpowiada, w którym momencie dziecko przyszło czy wyszło jest bardzo trudne. Firma Librus na potrzeby Radomia stworzyła aplikację, która obsługuje świetlicę. To jest hit na skalę Polski - chwali innowację koordynator projektu.

Hitem może być też aplikacja mobilna, która pozwoli sprawdzic oceny, czy frekwencję dziecka. - Jeśli ktoś zainstaluje sobie taką aplikację,  będzie mógł mieć na bieżąco informację na temat tego, czy dziecko jest w szkole, czy dostało jakąś ocenę, czy zbliża się moment oddania książki do biblioteki - tłumaczy Mariusz Krawczyk.

 W Zintegrowanym Systemie Zarządzania Oświatą w Radomiu jest obecnie 116 tys. kont

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4