Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Przejrzyście

3°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 25 Wrz 2018

  Chwilowe opady deszczu 11°C 4°C

 • 26 Wrz 2018

  Bardzo pochmurno 13°C 2°C

Radio Plus Radom /RADOM/Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace

Wiadomości z Radomia

Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace

16 kwiecień 2018 / Tekst

Do końca czerwca przyszłego roku pierwszy odcinek trasy NS ma połączyć rondo Mikołajczyka (przy dworcu PKS) i ulicę Szklaną. MZDiK rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac.

Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace
fot. radom.pl

Historyczna chwila

O budowie trasy NS mówiło się od wielu lat, teraz staje się ona faktem. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie pierwszego odcinka trasy. Do końca czerwca przyszłego roku ma zostać wybudować węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S będzie miała dwie jezdnie - po dwa pasy w każdym kierunku. Wybudowany zostanie również nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii Warszawa – Radom, w tym budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną. Na całym odcinku powstaną także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

- Doszliśmy do upragnionego etapu, w którym możemy jasno powiedzieć: mamy wykonawcę trasy NS. - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak i dodaje: - Po trzydziestu latach dyskusji na ten temat trasa NS w końcu zafunkcjonuje w Radomiu:

Konsekwentnie zmieniamy Radom

Pierwszy odcinek trasy NS jest ważny dla komunikacji w mieście z dwóch powodów. Po pierwsze modernizacja i rozbudowa sieci wodno – kanalizacyjnej, którą przeprowadzą Wodociągi Miejskie. Po drugie - odciążenie ulicy 25 Czerwca. - Konsekwentnie prowadzimy działania, które mają poprawić jakość życia radomian. - podkreśla prezydent Radosław Witkowski: 

Tym razem nie za drogo

Przetarg ogłaszany był dwukrotnie. W pierwszym terminie wpłynęła tylko jedna oferta, która była prawie dwukrotnie przeceniona. Przypomnijmy, miasto wyceniło inwestycję na 19 mln zł, a konsorcjum zaproponowało 36 milionów.Miasto odrzuciło ofertę konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice i ogłosiło drugi przetarg tym razem zamierzając przeznaczyć na inwestycję 22 miliony złotych. Do przetargu zgłosiły się dwa podmioty: Konsorcjum firm: Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice oraz firma Strabag. Konsorcjum, które wygrało przetarg zaproponowało cenę 34,5 miliona złotych. - Gdybyśmy nie mieli zabezpieczonych środków, MZDiK nie mógłby rozstrzygnąć przetargu. - zapewnia wiceprezydent Frysztak:

Trasa N-S będzie składała się z trzech etapów. Pierwszy z nich połączy rondo Mikołajczyka z ulicą Szklaną. Drugi - osiedle Południe z osiedlem Planty, natomiast trzeci ulicę Żeromskiego z ulicą Struga.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

3°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 25 Wrz 2018

  11°C 4°C

 • 26 Wrz 2018

  13°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

Midnight Lady

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4