Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace

Wiadomości z Radomia

Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace

16 kwiecień 2018 / Tekst

Do końca czerwca przyszłego roku pierwszy odcinek trasy NS ma połączyć rondo Mikołajczyka (przy dworcu PKS) i ulicę Szklaną. MZDiK rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac.

Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace
fot. radom.pl

Historyczna chwila

O budowie trasy NS mówiło się od wielu lat, teraz staje się ona faktem. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie pierwszego odcinka trasy. Do końca czerwca przyszłego roku ma zostać wybudować węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S będzie miała dwie jezdnie - po dwa pasy w każdym kierunku. Wybudowany zostanie również nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii Warszawa – Radom, w tym budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną. Na całym odcinku powstaną także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

- Doszliśmy do upragnionego etapu, w którym możemy jasno powiedzieć: mamy wykonawcę trasy NS. - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak i dodaje: - Po trzydziestu latach dyskusji na ten temat trasa NS w końcu zafunkcjonuje w Radomiu:

Konsekwentnie zmieniamy Radom

Pierwszy odcinek trasy NS jest ważny dla komunikacji w mieście z dwóch powodów. Po pierwsze modernizacja i rozbudowa sieci wodno – kanalizacyjnej, którą przeprowadzą Wodociągi Miejskie. Po drugie - odciążenie ulicy 25 Czerwca. - Konsekwentnie prowadzimy działania, które mają poprawić jakość życia radomian. - podkreśla prezydent Radosław Witkowski: 

Tym razem nie za drogo

Przetarg ogłaszany był dwukrotnie. W pierwszym terminie wpłynęła tylko jedna oferta, która była prawie dwukrotnie przeceniona. Przypomnijmy, miasto wyceniło inwestycję na 19 mln zł, a konsorcjum zaproponowało 36 milionów.Miasto odrzuciło ofertę konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice i ogłosiło drugi przetarg tym razem zamierzając przeznaczyć na inwestycję 22 miliony złotych. Do przetargu zgłosiły się dwa podmioty: Konsorcjum firm: Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice oraz firma Strabag. Konsorcjum, które wygrało przetarg zaproponowało cenę 34,5 miliona złotych. - Gdybyśmy nie mieli zabezpieczonych środków, MZDiK nie mógłby rozstrzygnąć przetargu. - zapewnia wiceprezydent Frysztak:

Trasa N-S będzie składała się z trzech etapów. Pierwszy z nich połączy rondo Mikołajczyka z ulicą Szklaną. Drugi - osiedle Południe z osiedlem Planty, natomiast trzeci ulicę Żeromskiego z ulicą Struga.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4