Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 15 grudnia - bł. Jan Karol Steeb, prezbiter
Bardzo pochmurno

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 28.97 km/h

 • 15 Gru 2018

  Pochmurno 1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  Pochmurno -1°C -2°C

Radio Plus Radom /RADOM/Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace

Wiadomości z Radomia

Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace

16 kwiecień 2018 / Tekst

Do końca czerwca przyszłego roku pierwszy odcinek trasy NS ma połączyć rondo Mikołajczyka (przy dworcu PKS) i ulicę Szklaną. MZDiK rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac.

Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace
fot. radom.pl

Historyczna chwila

O budowie trasy NS mówiło się od wielu lat, teraz staje się ona faktem. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie pierwszego odcinka trasy. Do końca czerwca przyszłego roku ma zostać wybudować węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S będzie miała dwie jezdnie - po dwa pasy w każdym kierunku. Wybudowany zostanie również nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii Warszawa – Radom, w tym budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną. Na całym odcinku powstaną także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

- Doszliśmy do upragnionego etapu, w którym możemy jasno powiedzieć: mamy wykonawcę trasy NS. - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak i dodaje: - Po trzydziestu latach dyskusji na ten temat trasa NS w końcu zafunkcjonuje w Radomiu:

Konsekwentnie zmieniamy Radom

Pierwszy odcinek trasy NS jest ważny dla komunikacji w mieście z dwóch powodów. Po pierwsze modernizacja i rozbudowa sieci wodno – kanalizacyjnej, którą przeprowadzą Wodociągi Miejskie. Po drugie - odciążenie ulicy 25 Czerwca. - Konsekwentnie prowadzimy działania, które mają poprawić jakość życia radomian. - podkreśla prezydent Radosław Witkowski: 

Tym razem nie za drogo

Przetarg ogłaszany był dwukrotnie. W pierwszym terminie wpłynęła tylko jedna oferta, która była prawie dwukrotnie przeceniona. Przypomnijmy, miasto wyceniło inwestycję na 19 mln zł, a konsorcjum zaproponowało 36 milionów.Miasto odrzuciło ofertę konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice i ogłosiło drugi przetarg tym razem zamierzając przeznaczyć na inwestycję 22 miliony złotych. Do przetargu zgłosiły się dwa podmioty: Konsorcjum firm: Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice oraz firma Strabag. Konsorcjum, które wygrało przetarg zaproponowało cenę 34,5 miliona złotych. - Gdybyśmy nie mieli zabezpieczonych środków, MZDiK nie mógłby rozstrzygnąć przetargu. - zapewnia wiceprezydent Frysztak:

Trasa N-S będzie składała się z trzech etapów. Pierwszy z nich połączy rondo Mikołajczyka z ulicą Szklaną. Drugi - osiedle Południe z osiedlem Planty, natomiast trzeci ulicę Żeromskiego z ulicą Struga.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 28.97 km/h

 • 15 Gru 2018

  1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  -1°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA